אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האל סיטי הפסידה 27.8 מיליון ליש"ט בשנה שעברה צילום: איי אף פי

האל סיטי הפסידה 27.8 מיליון ליש"ט בשנה שעברה

תקציב השכר של האל כיום עומד על 36 מיליון ליש"ט והוא צפוי לצמוח בינואר. הקבוצה מצפה להפסיד 11 מיליון ליש"ט העונה, למרות צפי הכנסות שיא של כל הזמנים

14.11.2013, 15:51 | סוכנויות הידיעות

האל סיטי, העולה החדשה לפרמיירליג, רשמה הפסד עצום של 27.8 מיליון ליש"ט בעונה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

האל סיטי בפרמיירליג. כמה יצליחו?, צילום: איי אף פי האל סיטי בפרמיירליג. כמה יצליחו? | צילום: איי אף פי האל סיטי בפרמיירליג. כמה יצליחו?, צילום: איי אף פי

אסם אלאם, הבעלים של הקבוצה, מממן את הקבוצה מאז שרכש אותה בדצמבר 2010. בשנתו הראשונה כבעלים הפסידה הקבוצה 20 מיליון ליש"ט ואז 9 מיליון ליש"ט. בעונת 2012/13, כאמור, רשמה הפסד שיא עוד לפני שרכש מספר שחקנים, ביניהם טום האדלסטון מטוטנהאם, עבור 5 מיליון ליש"ט.

לפי אלאם הוא השקיע כבר 66 מיליון ליש"ט בקבוצה, כולל מחיקת חוב של 27 מיליון ליש"ט. לפי ראיון שהעניק ל"גרדיאן", תקציב השכר של האל כיום עומד על 36 מיליון ליש"ט והוא צפוי לצמוח בינואר. הקבוצה מצפה להפסיד 11 מיליון ליש"ט העונה, למרות צפי הכנסות שיא של כל הזמנים.

"אני מרגיש בנוח עם ההפסדים הכספיים כל עוד אנחנו מצליחים על המגרש", אמר אלאם. אבל הוסיף: "אני לא יכול להמשיך לזרוק כספים לתוך המועדון. הוא יצטרך לחיות על הכנסותיו העצמאיות". אלאם ספג ביקורות קשות על כך ששינה את שם המועדון ל"האל טייגרס" – והאוהדים יצאו נגד השינוי, שאמור להיכנס בצורה רשמית בתחילת השנה הבאה כדי להפוך את המועדון ל"יותר בר-שיווק ברחבי העולם".

בינתיים בליגת המשנה, דרבי קאונטי הודיעה על הסכם חסות שם חדש לאצטדיון שלה – פרייד פארק. על פי ההסכם, דרבי תקבל מחברת iPro 7 מיליון ליש"ט כדי שהאצטדיון יקרא על שמה בעשור הקרוב. iPro היא חברת משקעות אנרגיה וההסכם הוא הסכום חסות השם הגדול ביותר לקבוצת ליגת משנה באנגליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות