אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופטת אלשיך פורשת: "לא העיתונות ולא החוק קבעו את המועד" צילום: אוראל כהן

השופטת אלשיך פורשת: "לא העיתונות ולא החוק קבעו את המועד"

שופטת הפירוקים הותיקה הקריאה היום את פסק דינה האחרון, בנוכחות כל שופטי ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, וזכתה לפרידה נרגשת מנשיאת בית המשפט דבורה ברלינר שהגדירה אותה "צונאמי או הר געש"

14.11.2013, 13:34 | תומר גנון וענת רואה

"כמי שאינה הולכת בתלם החלטתי שלא החוק, לא לשכת עורכי הדין, לא העיתונות ולא אף אחד אחר יקבעו את מועד פרישתי" – כך אמרה היום בצהריים השופטת ורדה אלשיך בטקס הפרידה שנערך לה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופטת אלשיך פרשה מתפקידה 8 חודשים לפני הגיעה לגיל הפרישה של השופטים – 70, וניצלה גם את ההזדמנות הזו כדי להבהיר שהפרישה לא נכפתה עליה.

קראו עוד בכלכליסט

אלשיך שכיהנה כשופטת למעלה מ-36 שנים, מתוכן 26 שנה בבית המשפט המחוזי, הוסיפה כי היא סוגרת פרק "ארוך ומרתק ופותחת פרק חדש ושונה. אני מסתכלת לאחור בסיפוק ובהרגשה שפעלתי כמיטב יכולתי ולפי אמונתי". היא הודתה לשופט בדימוס ישי לויט, שהיה קודמה בתפקיד ראש מחלקת הפירוקים והכניס אותה לתחום ולכל אנשי הצוות שליוו אותה.

ורדה אלשיך. "איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה שלה?", צילום: אוראל כהן ורדה אלשיך. "איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה שלה?" | צילום: אוראל כהן ורדה אלשיך. "איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה שלה?", צילום: אוראל כהן

"איך מסכמים צונאמי או הר געש כמו הקריירה של ורדה אלשיך? אני לא יודעת", אמרה באירוע הנשיאה ברלינר, שחלקה לאלשיך שבחים רבים ואמרה שבחרה באלשיך לעמוד בראש מחלקת הפירוקים לפני שנים רבות והיא לא חושבת שיש אדם אחד המפקפק בהיותה האדם הנכון, ברגע ובמקום הנכון בתפקיד שמחזיק את חיי הכלכלה". היא הוסיפה שלאלשיך יש "שכל ישר, חוסר מורא וסולם ערכים שהכל יכולים לאמץ. אף פעם לא משעמם איתה, תמיד יש לה מה להגיד ותמיד יש לה בדיחה".

בטקס מסרה אלשיך את פסק הדין האחרון בתיק גילאון השקעות, אך לרשותה יעמדו כעת 3 חודשים בהם היא תוכל לסיים את הטיפול בתיקיה הפתוחים ובבקשות שעדיין ממתינות לטיפולה. עם זאת, חלק גדול מתיקיה כבר עברו בפועל לטיפולו של השופט איתן אורנשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אלשיך כבר מזמן איננה המוקד בעייה !
נשיא בית-המשפט העליון, נושא באחריות לפארסה ולמצעד האיוולת, הוא ולא אחר גרוניס בכבודו ובעצמו, הוא ולא אחר. הוא טייח ! הוא גיבה את הזיופים, החוזרים ונישנים של האלשיך הזו, הוא מנהל העל של מערכת בתי המשפט בישראל, והוא אשם אחראי ועליו מוטלת החובה להתפטר. כי בתי המשפט כאן הפכו לצרעת ספחת גזזת אדמת, למרות שגם אהרון ברק היה גדול ביוזמה להפוך את בתי המשפט ל"ה-בעייה" ולא לפתרון, עם זאת תרומתו של גרוניס למצב לא תסולא בפז... היא עתה פורשת, ואת מומחיותה הנלוזה היא תפיץ בשוק הפרטי... 'מנגנון החושך' העניק 3 שנות מאסר לזורק נעל על שופטת... והם זורקים רפש על בית המשפט ולאורך זמן, ממש תוך כדי ישיבתם בבית המשפט ומתוך בית המשפט אז כמה שנים הציבור היה מעניק להם ? אין שופטים בירושלים. ואולי אין כלל שופטים ?
אדם סביר  |  17.11.13
לכל התגובות