אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה: ההתאוששות דועכת על רקע האטה בגרמניה והתכווצות בצרפת צילום: בלומברג

אירופה: ההתאוששות דועכת על רקע האטה בגרמניה והתכווצות בצרפת

ההאטה מתרחשת בזמן שאירופה החלה להתאושש ברבעון השני מהמיתון הארוך בתולדותיה. כלכלן בכיר: "אני לא הייתי מצפה להפתעות חיוביות בשנה הבאה"

14.11.2013, 14:02 | בלומברג

התאוששותה של אירופה רושמת האטה בעוד היא בחיתוליה. זאת על רקע האטה בצמיחה הכלכלית בגרמניה וההתכווצות הבלתי צפויה שרשמה כלכלת צרפת.

קראו עוד בכלכליסט

התוצר המקומי הגולמי של האיחוד האירופי, שבו חברות 17 מדינות, עלה ב-0.1% ברבעון שהסתיים בספטמבר. זאת בהשוואה לצמיחה של 0.3% ברבעון הקודם. כך הודיע היום (ה') משרד הסטטיסטיקה של האיחוד בלוקסמבורג. צמיחה זו עולה בקנה אחד עם התחזית החציונית של 41 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג.

הולנד ומרקל. התכווצות והאטה, צילום: בלומברג הולנד ומרקל. התכווצות והאטה | צילום: בלומברג הולנד ומרקל. התכווצות והאטה, צילום: בלומברג

ההאטה מתרחשת בזמן שאירופה החלה להתאושש ברבעון השני מהמיתון הארוך בתולדותיה ועל רקע התמודדות הגוש עם חובות שנותרו מתקופת משבר החובות שהחל מלפני חמש שנים.

שיעור האבטלה כעת עומד על שיא של 12.2%, בעוד האינפלציה האטה באוקטובר לרמתה הנמוכה ביותר בארבע השנים האחרונות, מה שהביא את הבנק המרכזי של אירופה לחתוך בשבוע שעבר את ריבית העוגן לרמתה הנמוכה אי פעם – 0.25%.

"אנו עדים להתאוששות איטית עד להכאיב" אמר כלכלן בכיר של אירופה בבנק קרדיט אגריקול (Credit Agricole) פרדריק דוקרוזה. "אני לא הייתי מצפה להפתעות חיוביות בשנה הבאה גם כן. החדשות הטובות הן שהכלכלה אכן תצמח, אך לא במידה היכולה להוריד את שיעור האבטלה".

בגרמניה צמח התוצר ב-0.3%, גם כן בהתאם לתחזיות הכלכלנים, אך בצרפת רשמה הכלכלה התכווצות בלתי צפויה של 0.1%.

הכלכלה השלישית בגודלה באיחוד – איטליה – סבלה מרבעון תשיעי ברציפות של התכווצות כלכלית. התוצר בספרד צמח ב-0.1%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות