אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשביר 365 תקצה מניות תמורת 10 מיליון אגרות חוב צילום: לם וליץ

המשביר 365 תקצה מניות תמורת 10 מיליון אגרות חוב

החברה תקצה כ־3 מיליון מניות ובתמורה תרכוש כ־10% מאגרות החוב בהנחה של 36%. המהלך יאפשר למשביר למחוק חוב מבלי להשקיע כסף

14.11.2013, 14:08 | יניב רחימי

המשביר 365 דיווחה אתמול על עסקה לרכישת אגרות חוב תמורת הקצאת מניות. החברה תרכוש כ־10% מאגרות החוב הנסחרות כיום בשוק ותקצה למשקיע כ־3 מיליון מניות שיהוו 2.5% מההון של החברה לאחר ההקצאה. החברה התחייבה כלפי המשקיע לבצע הקצאה נוספת של מניות אם בתום 12 חודשים ממועד השלמת העסקה, שווי השוק של החברה לא יהיה גבוה מכ־295 מיליון שקל.

הנתון המעניין הוא היחס בין שווי השוק של המניות שיוקצו למשקיע לשווי ההוגן של אגרות החוב שירכשו במסגרת העסקה על ידי המשביר 365. בעוד ששווי המניות שיוקצו למשקיע הוא 6.8 מיליון שקל, הערך המתואם של אגרות החוב גבוה בהרבה ועומד על 10.7 מיליון שקל. לפיכך, המשקיע יקבל רק כ־64% משווי הפארי של אגרות החוב.

רמי שביט, צילום: אוראל כהן רמי שביט | צילום: אוראל כהן רמי שביט, צילום: אוראל כהן

ל"התנדבות" של המשקיע לוותר על כ־36% מהחוב של המשביר כלפיו יכולים להיות מספר הסברים. הראשון הוא שהמשקיע מאמין שהערך הכלכלי של מועדון 365 גבוה משווי המניות בשוק ומעוניין להנות מהאפסייד שהוא צופה במחיר המניה. השני הוא שהמשקיע חושש מיכולת החזר החוב של המשביר, שאגרות החוב שלה נסחרות בתשואה של כ־22% המעידה על חשש שהחברה לא תוכל לשרות את החוב. השלישי הוא שאגרות החוב נרכשו על ידי המשקיע במהלך המסחר בשוק בשערים הנמוכים מאלו בהם הן נסחרות כיום בשוק.

כך או אחרת, המהלך צפוי להיטיב עם בעלי המניות ומחזיקי אגרות החוב של המשביר 365. מבחינת מחזיקי האג"ח, לאחר השלמת העסקה היקף החוב יתכווץ ב־10.7 מיליון שקל מבלי שהחברה הוציאה שקל מקופתה. עובדה זאת עשויה לסייע גם לבעלי המניות היות שבמצבה הנוכחי של החברה ירידת התשואות צפויה להעלות גם את שוויה, שעליו מעיבות תשואות האג"ח הגבוהות שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות