אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ה-FBI איתר חדירה של אנונימוס למחשבים ממשלתיים בארה"ב צילום: בלומברג

דיווח: ה-FBI איתר חדירה של אנונימוס למחשבים ממשלתיים בארה"ב

לפי רויטרס, ההאקרים השתמשו בפירצת אבטחה בתוכנות אדובי כדי לפרוץ לשרתים של משרדי האנרגיה והבריאות

16.11.2013, 11:14 | הראל עילם
האקרים בקהילת אנונימוס השתמשו בפירצת אבטחה בתוכנות חברת אדובי על מנת לפרוץ לשרתים של משרדי האנרגיה והבריאות האמריקאיים. כך דיווחה במהלך סוף השבוע סוכנות הידיעות רויטרס, על בסיס תזכיר פנימי של סוכנות ה-FBI שהגיע לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ה-FBI, בדצמבר 2012 ההאקרים השתמשו בפירצה בתוכנת עריכת האתרים ColdFusion על מנת לחדור באופן משמעותי למספר משרדי ממשלה אמריקאיים. ההאקרים הקימו "דלתות אחוריות" שאיפשרו להן לחדור לאתרים ללא הפרעה שוב ושוב. ה-FBI איתר את החדירה רק לפני כחודש. "רוב ההתראות עדיין לא פורסמו", אמר ה-FBI בתזכיר הסודי, "ולא ידוע כעת כמה מערכות נפגעו".

התקפה של אנונימוס על אתרים ישראליים התקפה של אנונימוס על אתרים ישראליים התקפה של אנונימוס על אתרים ישראליים

נראה גם כי ההאקרים השתמשו בפירצה על מנת לגרום לא מעט נזק. בין השאר, הם גנבו את הפרטים האישיים של 104 אלף איש המועסקים במשרד האנרגיה, כולל עובדי קבלן. בנוסף, הם גם חדרו ל-2,000 חשבונות בנק הקשורים למשרד. לא ברור האם התקפה זו קשורה לחדירות האחרונות שהתגלו לשרתי משרד האנרגיה, אז נגנבו הפרטים של 14 אלף עובדים פדרליים.

דוברת אדובי אמרה כי היא אינה מכירה את התזכיר של ה-FBI. שורת ההתקפות האלו אינה קשורה לפירצה האחרונה לשרתי אדובי, אז נגנבו הפרטים של 38 מיליון משתמשים.

לפי רויטרס, בכירים בממשל מעריכים כי ההתקפות בוצעו על ידי ההאקר הבריטי לורי לוב, שהורשע לפני כשבועיים בפירצה למשרדי הצבא האמריקאי, וכן למשרדי האנרגיה, המשפט ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות