אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הכישלון בשמן: אדן נוטשת את פעילות חיפושי הגז והנפט צילום: אסף שילה/ישראל סאן

בעקבות הכישלון בשמן: אדן נוטשת את פעילות חיפושי הגז והנפט

החברה הודיעה הבוקר כי תבחן מחדש את המשך פעילותה בענף וכי בשלב זה אינה מתכוונת לבצע השקעות חדשות. המנכ"ל איתי רובין הודיע על התפטרותו

17.11.2013, 08:55 | מיקי גרינפלד

הכישלון בקידוח שמןממשיך לעורר הדים: אדן אנרגיה הודיעה הבוקר בדיווח לבורסה כי היא בוחנת מחדש את המשך פעולותה בתחום חיפושי הגז והנפט, וכי בשלב זה אין בכוונתה לבצע השקעות חדשות בתחום.

קראו עוד בכלכליסט

אדן הודיעה במקביל על התפטרות מנכ"ל החברה איתי רובין. על פי הדיווח, רובין הודיעה על התפטרותו ביום חמישי האחרון, והיא תיכנס לתוקף עם תום תקופת ההודעה המוקדמת, ב-16 בינואר הקרוב. כמו כן סיימו עבודתם שני הגיאולוגים בחברה, שיצאו בתחילת אוקטובר לחופשה ללא תשלום עד למועד סיום ההעסקה בפועל.

החברה מנמקת את ההחלטות האחרונות "בשים לב למצבה ותוצאות הקידוח ברישיון שמן".

אדן החזיקה ב-2.7% ממניות שמן. מעבר לציבור ולמשקיעים הפרטיים הבכירים, לאורך חייה של שמן הצטרפו משקיעים נוספים להרפתקה ובהם אדן אנרגיה, בה מחזיקים קרן ווסט פייס, קרדן טכנולוגיות, נתן חץ, ורטהיים אחזקות ודש איפקס.

שמן. הקידוח שהכזיב, צילום: שי סלינס שמן. הקידוח שהכזיב | צילום: שי סלינס שמן. הקידוח שהכזיב, צילום: שי סלינס

המפסיד הפרטי הגדול ביותר בשמן הוא אברהם נניקשווילי שהאמין בקידוח מתחילתו. נניקשווילי מחזיק ב־9.1% ממניות חברת שמן. בנוסף מחזיק ננקשווילי ב־31% ממניות חברת מנופים פיננסים המחזיקה 7.5% בשמן.יחד עם ננקשווילי ניצב ג'קי בן זקן שמחזיק ב־9% ממניות שמן. דרך מנופים ספג את הנפילה גם מרכוס וובר מאיי.אס.טי.סי שנטלה את השליטה במנופים (מחזיקה ב־49%) מידי בן זקן. מפסידה נוספת היא כמובן מפעילת הקידוח שמחזיקה ב־10%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות