אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלה השביתה המתוכננת של הליגה הצרפתית צילום: איי אף פי

בוטלה השביתה המתוכננת של הליגה הצרפתית

איגוד קבוצות הכדורגל בצרפת (UCPF) ביטל את השביתה המתוכננת בליגה הצרפתית הראשונה והשנייה, שנועדה למחות על הטלת "סופר מס". ביטול השביתה נועד לאפשר קיומן של שיחות נוספות עם הממשלה הצרפתית

17.11.2013, 12:24 | סוכנויות הידיעות

איגוד קבוצות הכדורגל בצרפת (UCPF) ביטל את השביתה המתוכננת בליגה הצרפתית הראשונה ובליגה הצרפתית השנייה, שנועדה למחות על הטלת "סופר מס". ביטול השביתה נועד לאפשר קיומן של שיחות נוספות עם הממשלה הצרפתית.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני פריז סן ז שחקני פריז סן ז'רמן. ימשיכו לשחק | צילום: איי אף פי שחקני פריז סן ז

הממשלה פועלת להטלת שיעור מס של 75% על הכנסות גבוהות, שיחול על כל מי שמרוויח מעל מיליון יורו בשנה. אולם קבוצות הכדורגל המובילות במדינה טוענות שבעקבות החוק, תשלומי המס שהן משלמות יעלו ב-20 מיליון יורו.

השביתה, שתוכננה להתקיים בין התאריכים ה-29 בנובמבר וה-2 בדצמבר היתה אמורה להיות הראשונה מסוגה בכדורגל הצרפתי מאז 1972. "אמש החל דיאלוג בונה עם חבר הפרלמנט הסוציאליסטי ז'אן גלבאני. בהקשר הנוכחי חשוב לבסס דיאלוג לטובת האינטרסים של הכדורגל והסולידריות", מסר ז'אן – פייר לובל, נשיא ה-UCPF. "אנחנו נחושים להצליח, מכיוון שכישלון יהיה הרה אסון לפירמידת הכדורגל ולספורט עצמו".

לפי ל'אקיפ, 40 מועדוני הכדורגל המקצוענים בצרפת סיימו את עונת 2012/13 בהפסד כולל של 39.5 מיליון יורו. ירידה של 63% מהעונה שעברה. קבוצות הליגה הבכירה הפסידו 18.2 מיליון יורו ומועדוני ליגת המשנה הפסידו 21.3 מיליון יורו. ירידה מ-60.7 מיליון יורו ו-47.4 מיליון יורו בהתאמה.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות