אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Airbnb מכוון גבוה: אנחנו בדרך לעקוף את הילטון ואינטרקונטיננטל

Airbnb מכוון גבוה: אנחנו בדרך לעקוף את הילטון ואינטרקונטיננטל

אתר השכרת החדרים שכבר עזר ל-9 מיליון מטיילים למצוא מקום לינה מאז הוקם ב-2008, מעריך כי כבר בשנה הבאה ילין יותר אנשים מרשתות המלונות הגדולות

17.11.2013, 16:14 | סוכנויות הידיעות
אתר השכרת החדרים Airbnb מתכוון לעקוף בשנה הבאה את רשתות המלונות אינטרקונטיננטל והילטון. האתר, שנחשב לאחת ההצלחות האחרונות בעמק הסיליקון, מעריך כי בשנה הבאה כבר יעקוף את הרשתות המפורסמות ויהפוך למלונאי הגדול בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוקמה ב-2008 על ידי בריאן צ'סקי, ג'ו גביה ונת'ן בלצ'רקזיק, שנפגשו לאחר שבלצ'רקזיק ענה על מודעה לחיפוש שותף שפרסמו. לאחר שעזב את הדירה, צ'סקי וגביה השתעשעו ברעיון שישימו מזרני אוויר (airbed) בלופט שלהם בסן פרנסיסקו וישכירו אותם למשתתפים בכנס עיצוב בעיר. כבר בסוף השבוע הראשון הרוויחו אלף דולר. מכאן הדרך להקמת החברה הייתה קצרה, וצ'סקי מונה למנכ"ל, גביה משמש כמנהל המוצר הראשי ואילו בלצ'רקזיק הוא סמנכ"ל הטכנולוגיה.

דירה בברוקלין שמפורסמת באתר דירה בברוקלין שמפורסמת באתר דירה בברוקלין שמפורסמת באתר

כיום רשומים באתר קרוב ל-500 אלף נכסים, כולל 20 אלף בבריטניה, והוא עזר ל-9 מיליון מטיילים למצוא מקומות לינה, 5 מיליון מתוכם רק בתשעת החודשים האחרונים. לדברי המייסדים, בכל לילה 150 אלף אורחים לנים בנכסים הרשומים באתר.

"לאינטרקונטיננטל ולהילטון יש יותר מ-650 אלף חדרים. לנו יש 500 אלף, ושיעור התפוסה שלהם גבוה בהרבה", אמר בלצ'רקזיק בראיון לסנדיי טלגרף. אולם הוא הוסיף כי להערכתו Airbnb יעקוף את שתי הרשתות בשנה הבאה. "אם מסתכלים על עקומת הצמיחה לנו, איני חושב שהיא עומדת להשתנות בקרוב", אמר. "ההזמנות וההכנסות שלנו מוכפלים ומושלשים בכל שנה, ואני מצפה שהמגמה הזו תמשיך".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות