אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM מכריזה: "בואו לפתח אפליקציות לווטסון"

IBM מכריזה: "בואו לפתח אפליקציות לווטסון"

ענקית הטכנולוגיה מזמינה מפתחים להציע אפליקציות עבור מחשב העל שלה ווטסון. בשלב ראשון האפליקציות יתארחו בענן של ווססון וישמשו בעיקר לפיתוח

17.11.2013, 16:13 | סוכנויות הידיעות
חברת IBM מתכוונת החל מהשנה הבאה לפתוח את ווטסון בפני מפתחי אפליקציות, כך הכריזה ביום חמישי. ווטסון הוא מחשב העל שחושב ומדבר כמו בן אדם. הוא המחשב שזכה בשעשועון הטריוויה ג'פרודי (Jeopardy) ב-2011.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"לית IBM ג'יני רומטי הודיעה בחודש שעבר כי בחברה מתכוונים להפוך את ווטסון לאנושי אף יותר, כך שבקרוב הוא יוכל "לזהות" משמעויות, כלומר להסתכל על תמונות או צילומי רנטגן ולהבין אותם. בשלב הבא הוא יצליח לזהות "סיבות", פירוש הדבר שווטסון יוכל להתווכח ולנהל דיונים עם בני אדם.

IBM מקימה ענן אפליקציות עבור ווטסון IBM מקימה ענן אפליקציות עבור ווטסון IBM מקימה ענן אפליקציות עבור ווטסון

אולם השלב המיידי הוא הפיכת מחשב העל לענן שיארח אפליקציות פיתוח. מסיבה זו ב-IBM משיקים את Watson Developers Cloud.

האפליקציות המדוברות יכולות להיות כאלה שמתממשקות למוחו של ווטסון כדי לעבד את הנתונים של החברה, או אפליקציות שמשתמשות בספריה הנרחבת של ווטסון. לדוגמה, ווטסון בשלב זה הוא אנציקלופדיה רפואית ש"עיכל 2 מיליון עמודים של מידע רפואי ומבין את השפה הרפואית", אמרה רומטי.

מספר אפליקציות כבר נמצאות בשלבי עבודה מתקדמים, ביניהן: אפליקציית קמעונות בשם Fluid, שהופכת את ווטסון לקניין אישי שיכול לשוחח על הרכישות; אפליקציה בשם MD Buyline, שמסייעת לקניינים בתחום הבריאות לרכוש ציוד רפואי; אפליקציה בשם Welltok, שמשמשת כמאמן בריאות וכושר.

IBM מתכוונת לעזור למפתחים להשיג מימון מקרנות הון סיכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות