אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדובי: שוד הסיסמאות הגדול הפך לתשבץ

בשולי הרשת

אדובי: שוד הסיסמאות הגדול הפך לתשבץ

לאחר שנפרץ מאגר הסיסמאות של כ-130 מיליון לקוחות אדובי, מומחה אבטחה חמד לצון ויצר תשבץ מקוון אשר השאלות והתשובות מבוססות על הסיסמאות של המשתמשים. הלקח העיקרי? בחרו סיסמה טובה יותר

17.11.2013, 17:33 | רפאל קאהאן

קשה שלא להרגיש את כאבה של חברת אדובי. בחודש שעבר היא סבלה מפירצה למאגר הלקוחות שלה. לא רק שרוב התוכנות שלה - ובמיוחד פלאש ו-פלאש - גם ככה נחשבות לפגיעות במיוחד על ידי האקרים, היא כעת גם הוצגה במערומיה. שיטות אבטחת המידע שלה הפכו למושא צחוק מצד מומחי סייבר. 

קראו עוד בכלכליסט

עכשיו, אדובי היא צריכה להתמודד עם האקר ומומחה אבטחה שהחליט ללעוג לחברה - ובעקיפין לציבור משתמשיה - ויצר תשבץ בו השאלות הן שאלות האבטחה של הלקוחות (כגון: "מה שם הכלב הראשון שלי?"), והתשובות הן הסיסמאות הגנובות. לפי מומחה האבטחה, הוא הצליח לנחש בנקל קרוב ל-70% מהסיסמאות - מה שאומר שהרוב המוחלט של המשתמשים בחרו סיסמה חלשה.

1 מאונך: כמה מספרים מ-1 עד 6, יש בשורה העליונה של המקלדת? 1 מאונך: כמה מספרים מ-1 עד 6, יש בשורה העליונה של המקלדת? 1 מאונך: כמה מספרים מ-1 עד 6, יש בשורה העליונה של המקלדת?

במקביל, האקרים פרסמו רשימה של 100 הסיסמאות הפופולאריות ביותר בקר בלקוחותיה של אדובי. באופן לא מפתיע, הסיסמה הפופולארית ביותר שכיכבה בקרב יותר מ-1.9 מיליון חשבונות הייתה: 123456. הסיסמה השנייה ברשימה עם כ-450,000 משתמשים הייתה: 123456789. באופן מפתיע 12345678 הגיעה רק למקום החמישי, אחרי password ו-adobe. כמובן שאי אפשר גם לשכוח את QWERTY, ושאר סיסמאות לא יצירתיות.

אנו ממליצים לקוראינו אשר משתמשים בשירותיה של אדובי לאפס את הסיסמה שלהם בקישור הזה. בנוסף זיכרו כי סיסמה חלשה לא תגן עליכם מפריצות. ואם אתם אומרים "לי זה לא יקרה", אנו מאחלים לכם שסיסמתכם לא תופיע כהגדרה בתשחץ השבועי הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות