אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נרדמו בשמירה: עוד מכשול בדרך לשר"פ צילום: אוראל כהן

נרדמו בשמירה: עוד מכשול בדרך לשר"פ

תיאום העמדות בין שיבא לאיכילוב מעלה סימן שאלה לגבי מידת יכולתו של משרד הבריאות לפקח עליהם

18.11.2013, 06:58 | מיקי פלד
מנהלי איכילוב ושיבא, פרופ' גבי ברבש ופרופ' זאב רוטשטיין בהתאמה, הם הכוחות העיקריים מאחורי מסע השכנוע להכנסת שירותי הרפואה הפרטיים לבתי החולים הציבוריים. הם טוענים, במידה רבה של צדק, כי בתי החולים הממשלתיים זקוקים לעוד כמיליארד שקל בשנה כדי להתמודד עם בתי החולים הפרטיים (כמו אסותא) ולהפעיל את חדרי הניתוח אחר הצהריים לטובת קיצור התורים.

קראו עוד בכלכליסט

כשהם נשאלים מי יערוב לכך שהכסף הפרטי שיזרום אליהם לא יעוור את עיני הרופאים ולא יגרום להעדפה של החולה העשיר על פני העני, הם עונים כי משרד הבריאות יכול וצריך לפקח ולהשגיח.

חדר מיון, צילום: צביקה טישלר חדר מיון | צילום: צביקה טישלר חדר מיון, צילום: צביקה טישלר

משרד הבריאות הוא אכן הרגולטור של בתי החולים, ותפקידו אכן לפקח ולהשגיח. אולם, לאור תיאום העמדות בין שיבא לאיכילוב במשא ומתן מול קופות החולים, ולאור זאת שמשרד הבריאות כנראה התיר להם לתאם מחירים וליצור מעין מונופול אזורי, ולנוכח העובדה שהמשרד לא מכיר את התיאום הזה ושיש מחלוקת בינו לבין משרד האוצר על טיבן המדויק של ההסכמות ביניהם בנושא  לאור כל אלו כלל לא בטוח שמשרד הבריאות יצליח להיות גם הרגולטור של מאות מיליוני השקלים הפרטיים שיסתובבו בשיבא ובאיכילוב, אם שרת הבריאות יעל גרמן תאפשר לבתי החולים הממשלתיים להציע שירותי רפואה פרטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות