אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארוחת קומבינה: נאמנים למי? צילום: אוראל כהן

ארוחת קומבינה: נאמנים למי?

בעלי התפקיד בבורגר ראנץ' הצליחו להפוך את השופטת אגמון-גונן לשוטרת שנאלצת לבלוש אחריהם

18.11.2013, 07:00 | ענת רואה
בערב עיון שהתקיים לפני שבועות אחדים בהשתתפות כונס הנכסים הרשמי פרופ' דוד האן, אמר האן ש"הלב של בעל התפקיד תמיד יהיה נתון למי שביקש את המינוי שלו". בתיק בורגר ראנץ' אחד משלושת בעלי התפקיד הוא עו"ד שלמה נס, כונס הנכסים מטעם פז. ההתנהלות בתיק בורגר ראנץ', למול דבריו של פרופ' האן, מעוררים לא מעט תהיות.

נאמנים, מפרקים וכונסי נכסים הם עורכי דין ורואי חשבון מהמגזר הפרטי. אבל עצם המינוי שלהם לתפקידים הללו הופך אותם ל"שליחי בית המשפט" ול"זרועו הארוכה" - כלומר למעין שליחים מטעם השופטים. בהתאם לכך החוק מעניק להם סמכויות מעין שיפוטיות, ונדרש מהם בכל תיק פירוק לרכז את כל תביעות החוב של הנושים השונים, לבדוק כל אחת ואחת מהן, ולפסוק מה מתוך הדרישה הם מקבלים ומה הם דוחים - ממש כמו שופטים.

כונס הנכסים הרשמי דוד האן, צילום: אוראל כהן כונס הנכסים הרשמי דוד האן | צילום: אוראל כהן כונס הנכסים הרשמי דוד האן, צילום: אוראל כהן

לכן, כפי שמצופה משופט לנהוג ביושר ובהגינות - כך גם מצופה מבעל תפקיד ובאופן זה גם רואים אותו הנושים. בכל הנוגע לשכר הטרחה שלהם, בעלי התפקיד כבר הוכיחו בשלל תיקים שהם לא תמיד שונים מסוחרים ממולחים שמבקשים לעשות את הונם. אבל ההתנהלות בתיק בורגר ראנץ' חושפת תמונת מצב מטרידה מאוד גם ללא קשר לשכר טרחה.

שלושת בעלי התפקיד הצליחו להפוך את השופטת מיכל אגמון־גונן לשוטרת שנאלצה לבלוש אחריהם ולאתר בעצמה חורים שהם לא טרחו לציין ולחשוף במפורש, אף שיש להם משמעות מרחיקת לכת כלפי הנושים. למרבה הפלא, חרף ההחלטה החריגה מלפני חודשיים, גם כעת קשה מאוד להימנע מהתחושה שבתיק בורגר ראנץ' בעלי התפקיד נחושים ויהי מה לחלק כסף לחברת פז, גם אם זה יהיה על חשבונם של הנושים הרגילים - שבניגוד לפז, תביעותיהם נבדקו, נמצאו מוצדקות והם הוכרו רשמית כנושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות