אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: משחק ילדים? צילום: אוראל כהן

אימון אישי: משחק ילדים?

האימון על הסטריט סטריידר נועד לסובלים מבעיות מפרקים, אך הוא התגלה גם כאימון אירובי אינטנסיבי במיוחד

19.11.2013, 08:44 | יונת נחמני
הד שפריר, מנהל מרכז חינוכי־טיפולי בשרון וחובב ספורט, נתקל בסטריט סטריידר כשתר אחר אימון המתאים לבעיות הברכיים שסבל מהן בשעת ריצה. בשיטוט באינטרנט גילה את המכשיר, פרי פיתוח אמריקאי, עשוי אלומיניום תעופתי, שנראה כמו אופניים עם שלושה גלגלים. מדובר במעין אלפטיקל בתנועה, שמשלב את יתרונות הריצה, הרכיבה והסקי.

אימון סטריט סטריידר. משלב יתרונות ריצה, רכיבה וסקי, צילום: אוראל כהן אימון סטריט סטריידר. משלב יתרונות ריצה, רכיבה וסקי | צילום: אוראל כהן אימון סטריט סטריידר. משלב יתרונות ריצה, רכיבה וסקי, צילום: אוראל כהן

הוא ניסה את המכשיר והחליט לייבא אותו לישראל, לדבריו: "הסטריט סטריידר מתאים לספורטאים שיש להם בעיות מפרקים ומצויים בתהליך שיקום, לכאלה שמחפשים אימון כולל - לא בחדר כושר - ולבעלי משקל עודף". המתאמנים עובדים על כל שרירי הגוף בו־זמנית.

תוצאת לוואי, לא פחות חשובה של האימון במכשיר ‑ היא שריפת קלוריות מוגברת. מדובר בקצב הגבוה ב־33% מהקצב ברכיבת אופניים, למשל.

שפריר ואנשי גו אקטיב, שחברו אליו וצירפו את המכשיר להיצע האימונים ברשת, מסבירים כי השימוש בו אינו דורש יותר מקואורדינציה בסיסית. הם טוענים כי בין שלוש דקות לרבע שעה מספיקות ללימוד התפעול שלו.

למתבונן מהצד נראה שהרכיבה בסטריט סטריידר אינה דורשת מאמץ רב, אבל אחרי כמה דקות מתברר שזאת פעילות גופנית מאתגרת, הדורשת גם יכולת תמרון במרחב. "אין כידון, והתנועות הן של הגוף. צריך להשתמש בכולו כדי להניע את המכשיר ולפנות איתו לצדדים", מסבירה ג'ואנה פריוויטרה, שמופקדת על אימוני הסטריט סטריידר בגו אקטיב: "חלוקת האימון היא ל־20 דקות של חימום במכשיר, 20 דקות של תרגילים שונים לחיזוק וחיטוב ועוד 20 דקות של רכיבה, וכל זה ללא העמסת מאמץ על המפרקים".

פרטים: מחירים - 5,800–9,000 שקל לסטריט סטריידר (לפי מספר ההילוכים וההתאמה לתנאי שטח),

ב־streetstrider.co.il; מ־100 שקל לאימון אישי. בתיאום מראש, גו אקטיב פרו, שטרית 6, תל אביב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות