אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיר בינג מועמד לתפקיד מנכ"ל החברה למתנ"סים צילום: עמית שעל

מאיר בינג מועמד לתפקיד מנכ"ל החברה למתנ"סים

ל"כלכליסט" נודע כי מאיר בינג, איש משרד האוצר, מוזכר ברשימת המועמדים הסופית לתפקיד. כיום משמש כסגן הממונה על התקציבים והאחראי על תקציב הביטחון

19.11.2013, 07:44 | שאול אמסטרדמסקי

סגן הממונה על התקציבים והאחראי על תקציב הביטחון, מאיר בינג, עשוי להתמנות בקרוב למנכ"ל החברה למתנ"סים. שמו של בינג מוזכר ברשימה הסופית של המועמדים שבוחנת ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל, והחלטה בעניין צפויה להתקבל בשבועות הקרובים. בספטמבר האחרון פרסם דירקטוריון החברה למתנ"סים כי הוא מקים ועדת איתור לחיפוש מנכ"ל לחברה, לאחר שבדצמבר 2012 פרש המנכ"ל איתן מזרחי לאחר 30 שנות פעילות בתחום המתנ"סים.

אחד התנאים להגשת מועמדות לתפקיד היה ניסיון בניהול תקציב של יותר מ־100 מיליון שקל. בינג עונה על קריטריון זה במידה יתרה, מאחר ששימש האחראי על תקציב הביטחון, העומד על יותר מ־50 מיליארד שקל.

מאיר בינג, צילום: עמית שעל מאיר בינג | צילום: עמית שעל מאיר בינג, צילום: עמית שעל

בינג מונה לאחראי על תקציב הביטחון לפני כמה חודשים, אחרי שבמשך תקופה קצרה מילא, לפחות על הנייר, את תפקיד סגן הממונה על התקציבים שאחראי על תחום המקרו (קרי, גיבוש מסגרת התקציב).

לתפקיד זה הגיע בינג כאשר ראש אגף התקציבים הקודם גל הרשקוביץ החליט להדיח באופן דרמטי את סגנו אייל אפשטיין, והפנה כלפיו טענות קשות של חוסר אמון.

בסופו של דבר, לאחר התערבותם של שר האוצר דאז יובל שטייניץ וסגנו יצחק כהן בנושא, הוחלט להשאיר את אפשטיין בתפקידו ולהחזיר את בינג לתחום הביטחון.

כבר אז הוחלט כי מי שיחליף את בינג יהיה סגנו, נח הקר, שכיום נמצא בלימודים במכללה לביטחון לאומי. הקר צפוי לחזור לאגף התקציבים בעוד כשנה ולתפוס את תפקיד סגן הממונה על התקציבים האחראי על הביטחון. בינתיים, כאמור, בינג עשוי לפרוש ולהתמנות למנכ"ל החברה למתנ"סים.

החברה למתנ"סים היא חברה ממשלתית בבעלות משרד החינוך והיא אחראית על פעילותם של 180 מתנ"סים ברחבי ישראל.

ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה.

מאיר בינג (38)

מצב משפחתי: נשוי + 3

השכלה: שני תארים שניים במחשבים ובכלכלה, שניהם מהאוניברסיטה העברית

תפקיד אחרון: סגן הממונה על התקציבים ואחראי על תקציב הביטחון במשרד האוצר

תפקידים קודמים: רכז ביטחון פנים ורכז משרדים מינהליים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מאיר בינג למשרת מנכל החברה לךמתנסים
פניה אישית לשר החינוך- החברה למתנסים הינה חברת בת של משרד החינוך העוסקת בפיתוח קהילות, בחוסן הקהילתי של תושבי מדינת ישראל. בטוחה אני כי לשר חשוב שהאדם שיבחר יהיה אדם מקצועי שייצג אותו בתחום הבלתי פורמאלי הבא מרקע חברתי. בכל ניהול של חברה כזו או אחרת, חשוב רע הכלכלי/ הכספי ובשביל זה קיים סמנכ"ל כספים. יש לבדוק כיצד ולמה החברה הגיעה למצבה הכלכלית המבייש ( אולי קיצוצים כספים מהממשלה?). שר החינוך שלנו, הינו אדם שמהות החינוך חשובה לו ביותר, והחינוך הבלתי פורמאלי הינו חלק ממנו והוא זה שידאג לתקציבים של החברה ולכן האיש הנכון הוא האיש שיגיע מהתחום החברתי.
20.11.13
לכל התגובות