אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: אפל תוכל לעצור ייבוא מכשירי סמסונג לארה"ב צילום: בלומברג

מלחמת הפטנטים: אפל תוכל לעצור ייבוא מכשירי סמסונג לארה"ב

המכשירים נכללו בתביעת הענק של אפל מ-2012, בסופה נקבע שעל סמסונג לשלם מאות מיליוני דולרים כפיצוי. אפל לא הסתפקה בכך ודרשה גם איסור ייבוא - אותו תוכל עתה להשיג. איזה נזק יסב האיסור ליריבתה?

19.11.2013, 13:20 | עומר כביר
אפל זכתה אמש (ב') לניצחון משפטי קטן במאמציה למנוע את מכירת מכשירי סמסונג בארה"ב: בית המשפט הפדרלי לערעורים ביטל פסקה קודמת של ערכאה נמוכה יותר והתיר לאפל לשוב ולפנות לבית המשפט המחוזי בבקשה לחסום לחלוטין את ייבוא המכשירים מתוצרת סמסונג, שנקבע כי הפרו פטנטים של אפל במשפט שנערך ב-2012.

קראו עוד בכלכליסט

בדצמבר שעבר דחתה שופטת בית המשפט המחוזי לוסי קו, שניהלה את המשפט במסגרתו נפסקו לאפל פיצויים של מאות מיליוני דולרים, את בקשת אפל להוצאת צו מניעה קבועה על 26 הסמארטפונים והטאבלטים של סמסונג שנכללו בתביעה. השופטת קבעה שאפל לא הוכיחה שהתכונות שהפרו את הפטנטים הן הגורמים היחידים שהניעו את הצרכנים לרכוש מכשירים אלו.

המכשירים שבמוקד התביעה: האייפון 4 (מימין) והגלקסי S2, צילום: בלומברג המכשירים שבמוקד התביעה: האייפון 4 (מימין) והגלקסי S2 | צילום: בלומברג המכשירים שבמוקד התביעה: האייפון 4 (מימין) והגלקסי S2, צילום: בלומברג

בית המשפט לערעורים ביטל אתמול פסיקה זו והציב לאפל רף הוכחה נמוך יותר: להראות קשר כלשהו בין התכונות המפירות לביקוש למוצרי סמסונג. לפי הפסיקה, ניתן יהיה להוציא צו עם החברה תוכיח "שהכלל התכונות הופכות את המוצר לנחשק יותר בצורה משמעותית, או שהיעדרן יהפוך את המוצר לנחשק פחות בצורה משמעותית".

כעת מגיעה ההחלטה שוב לשולחנה של השופטת קו. גם אם אכן תזכה אפל בצו מניעה קבוע, יהיה זה ניצחון שולי וכמעט חסר חשיבות מעשית, שכן כל המכשירים שנכללו בתביעה הינם דגמים ישנים בני קרוב לשנתיים לפחות שרבים מהם כבר לא מוצעים למכירה.

כך, לדוגמה, לא נכלל בתביעה סמאטרפון הדגל הנוכחי של סמסונג, גלקסי S4, שהושק אחרי תום המשפט ואף לא קודמו, הגלקסי S3. כלומר, גם אם אכן תזכה אפל בצו מניעה קבוע, לא עתיד הדבר לפגוע משמעותית, אם בכלל, בשיווק הדגמים העדכניים של סמסונג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה