אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובייל ארגוני: IBM רוכשת את Fiberlink, אורקל רוכשת את Bitzer

מובייל ארגוני: IBM רוכשת את Fiberlink, אורקל רוכשת את Bitzer

חברות הטכנולוגיה הגדולות מתחילות להתעניין ברצינות בתחום ה-BYOD. כניסתן של IBM ואורקל לתחום מראה כי השוק הגיע לשלב הבגרות

19.11.2013, 12:30 | רפאל קאהאן

IBM הודיעה אתמול (ב') כי היא רוכשת את חברת Fiberlink Communications, המפתחת פלטפורמת תקשורת ארגונית ניידת בשם MaaS360. במקביל הודיעה אורקל כי רכשה את חברת אבטחת המידע Bitzer Mobile המתמחה גם היא בתחום ה-BYOD. בשני המקרים סכומי הרכישות לא נמסרו.

קראו עוד בכלכליסט

MaaS360 של Fiberlink משרתת כיום במגוון רחב של תחומי משק ותעשייה סביב העולם, ובכלל זה שירותים פיננסיים, שירותי בריאות וחברות יצור, כך לדברי IBM. רכישת החברה המפתחת את המערכת הזאת, תאפשר ל"ביג בלו" להציע יכולות ניהול מכשירים ניידים (MDM) מבוססות ענן או בהתקנה באתר הלקוח, כלים לניהול תוכן נייד (MCM), וכלים לניהול אפליקציות (MAM).

העובדים כיום הפכו את מכשיר הסמארטפון למקביל של המחשב הנייד , צילום: אוראל כהן העובדים כיום הפכו את מכשיר הסמארטפון למקביל של המחשב הנייד | צילום: אוראל כהן העובדים כיום הפכו את מכשיר הסמארטפון למקביל של המחשב הנייד , צילום: אוראל כהן

אורקל לעומת זאת השקיעה בחברה אשר המוצר העיקרי שלה הוא פלטפורמת אבטחת מידע למשתמשי מובייל ארגוניים. לדברי החברה, הפלטפורמה תוטמע במסגרת קו ה-middleware של החברה. הסיבה ש-IBM ואורקל משקיעות בשוק הזה היא פשוטה: על פי ההערכות המקובלות ותחזיות חברות הייעוץ, יוכפל נפח השימוש אותו עושים עובדים באפליקציות ניידות עד שנת 2015.

מובייל ארגוני - שוק בהתהוות

כבר כיום, משתמשים 81% מהעובדים הבוגרים (מעל גיל 18) לפחות במכשיר נייד אחד, לצורך עבודתם השוטפת. IBM מסרה כי הרכישה מהווה צעד נוסף באסטרטגיה הכוללת שלה, החותרת לאחד את מכלול משאבי המובייל אל תוך פלטפורמה אחת.

תחום ה-BYOD היה עד השנה נחלתן הבלעדית של חברות מתמחות ונדיר היה למצוא מוצר בתחום מחברות בסדר הגודל של IBM או אורקל. החלק המעניין הוא שחוץ מבלקברי, למעשה, לאף יצרנית מכשירי מובייל אין מוצר IT שניתן להטמיע במערכי מחשוב ארגוניים, למעט אולי הסמסונג KNOX.

אם אפל, HTC, נוקיה (מיקרוסופט) וחברותיהן יבינו לאן נושבת הרוח, אולי נראה מצב בו הן יציעו מוצרי ניהול ציי מובייל לארגונים ויתחרו ישירות בחברות ה-IT הגדולות. בסופו של דבר, לשוק הטלפונים והטאבלטים יש את המגבלות שלו ומוצרים ארגוניים בהחלט יוכלו להוסיף נתח שוק וכיוון גדילה מעניין עבורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות