אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נעם לניר: "בני בריתנו האמריקאים יצאו לדייט עם האויב"

נעם לניר, יו"ר ובעלים של חברת בבילון, בחר להציג מעל בימת ועידת שוק ההון של "כלכליסט" את מה שקורה בתעשיית סרגלי הכלים ואת האכזבה שלו מחברת גוגל האמריקאית, כמשל לאכזבה של ראש הממשלה בנימין נתניהו מהממשל האמריקאי בראשותו של ברק אובמה

19.11.2013, 14:23 | אורנה יפת

"החודש האחרון היה חודש לא פשוט בעבור ראש הממשלה מר בינימין נתניהו ובעבורי. האמריקאים ... בני הברית שלנו שינו טעמם", אמר נעם לניר, יו"ר ובעלים של חברת בבילוןבוועידת שוק ההון של "כלכליסט". "אדוני ראש הממשלה אני מזדהה לחלוטין עם כאבך. עם תחושת העלבון והאכזבה כשבני ברית הפנו לך עורף ויצאו לדייט אינטימי עם האויב".  

קראו עוד בכלכליסט

לניר, בחר להציג מעל בימת ועידת שוק ההון של "כלכליסט" את מה שקורה בתעשיית סרגלי הכלים ואת האכזבה שלו מחברת גוגל האמריקאית, כמשל לאכזבה של ראש הממשלה בנימין נתניהו מהממשל האמריקאי בראשותו של ברק אובמה.

"אני מזדהה עם תחושותיך הקשות עת מערכת אינטימית. שיחות אל תוך הלילה. החלפת דעות וידיעות מודיעיניות כמוסות הופכות בין יום למכתבים לא נעימים ואף גרוע מכך.... לאיום שאם לא נפעל על פי טעמם שכנינו יכריזו עלינו אינתיפאדה וזה לגיטימי", אמר לניר.

"שנינו לא קראנו נכון את השינויים בפוליטיקה האמריקאית. אתה הימרת על אגרסיביות רפובליקאית בעת כהונת נשיא ליבראל. אנחנו מצידנו פעלנו באגרסיביות רבה בזמנים בהם אמריקה מקפידה על חווית משתמש ורשת נקייה. אני חש את כאבך אדוני ראש הממשלה כשבני ברית, חברים קרובים - מוסרים את סודותיך הכמוסים לצד השני -  אצלך היו אלה הטורקים שלפי פירסומים בתקשורת הסגירו רשת של סוכנים, אצלי היו אלה יהודים חברים מבית", הוסיף לניר.

"כמו אצלך אדוני ראש הממשלה, כך גם בעיניני כאן יש המון מונחים מפוצצים שלא ממש ברורים לקהל הרחב. אצלך זה הכור באראק בפורדו בפורצן, אצלי זה שמות לעזיים של חברות הצצות ועולות חדשות לבקרים בעמק ההורדות, אף מהצד שלי אותן חברות בעמק ההורדות מיצרות תזרים מזומנים חזק. להערכתי בימים הטובים הכנסנו למדינה כ-5 מיליון דולר ביום", אמר לניר.

 

נועם לניר, צילום: ענר גרין נועם לניר | צילום: ענר גרין נועם לניר, צילום: ענר גרין

לניר המשיך: "אצלך אדוני ראש הממשלה זה שלבים בדרך לפצצה איראנית שמאימת על קיומנו כאן. זה מאוד לא פשוט. ובמקביל הוצאות ביטחון שהולכות ותופחות ומאימות על יציבות המשק. בעיניין הזה אני ביתרון עליך, תמיד עדיף להכניס מאשר להוציא ובכלל תחשוב לרגע אדוני ראש הממשלה איזה מוזר זה שעמק ההורדות מממן את המגננה מפני איום אירני. סעיף כמו אצלך אדוני ראש הממשלה גם אצלי".

"האקו סיסטם לא ממש מובן לקהל הרחב. דרך אגב אצלי הוא גם לא כל כך מובן לקהל המצומצם...אבל מכיון שאנו שותפים תן לי לנסות לעשות לך סדר בתולדות עמק ההורדות. הרי עכשיו אנו בני ברית, משהבנת כי העמק שלי מממן את המוכנות הביטחונית שלך. בראשית היו מפתחי תוכנה דוגמת בבילון ששיווקו בהצלחה מוגבלת את מרכולתם בעבור דמי שימוש".

כדי להגדיל את התשואה ואפקטיביות השיווק כרתנו ברית עם מנועי חיפוש וכשהפצנו את שלנו הצמדנו גם את שלהם, זה עבד כל כך טוב והתשואה היתה גבוהה שההפצה הפכה לעניין המרכזי ולתוכנות רבות ברשת הוצמדה חבילה שהלכה ותפחה. בהמשך תוספים רבים נוספו שהגדילו מיום ליום את שווי המשתמש, ממש כמו במקדונלד עם התוספת ב-1.9 שקלים. רק שאצלנו ה-1.9 שקלים הפך ברבות הימים לעיקר וקציצת ההמבורגר הלכה ונעלמה לה, הוסיף.

"ובבוקר אחד כמו בסיפור דירה להשכיר מאת לאה גולדברג. מצאו עצמם ענקי החיפוש עם שכנים באותו הקובץ מופצים על מיליוני מחשבים. והמשפט השכנים אינם נאים בעיני הפך לאקטואלי מאי פעם. הנמלה לא רוצה עם התרנגולת. השפנה עם הקוקיה, החזיר לא ידור עם חתולה כושית וכן הלאה, עד שמגיעה יונת שלום ובעיניה כולם נאים. יונה היתה אצל נח באגדות ואצל פרס. ואנו מתמודדים עם מציאות קשה ולא פשוטה. אז הבטתי בך, ראי לדרך, והתפעלתי מהטוויסט שהכנסת לעלילה. איך החזרת את הצרפתים כבני ברית, וכמו בעבר כשניצחנו האמריקאים חזרו להיות בני ברית שלנו. זה גם מה שיקרה במקרה שלנו. אני רוצה מכאן היום להודות לך על ההשראה ולאחל לשנינו המון בהצלחה", סיכם לניר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

61 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

61.
בשקר, רמיה ומתחת לאף המשתמשים
אתם עושים את הכסף שלכם. משקיעים את זמנכם בלפתח טכנולוגיות להחבאת הזבל שלכם ובדחיפתו למשתמשים ללא ידיעתם וגם אז מקשים להסיר. אתם חברה שמייצרת זבל. אתם לא שונים מספקיות הסלולר שיצרו תוכן זבל עם תשלום "מתחדש" שעשקו צרכנים שנים רבות. אתם אותו דבר. מה אתה מספר למשפחתך ולילדים שלך, מר לניר? שאתה הרמת חברה למופת שמשקיעה בטכנולוגיות, קידמה וחדשנות? או שאתה בעלים של חברת טכנולוגיות זבל. זבל זבל זבל. כסף מזבל, זה מה שאתם עושים. והרבה. אין בכם טיפת חדשנות וערך מוסף בספאם שאתם דוחפים. הספיק לי שדחפתם לי פעמיים מתחת לאף כל מיני זבל שלכם כדי לסלוד ממכם. מגיע לכם שתתפרקו וכל העובדים ילכו לחפש עבושה אמיתית בהיי טק.
דרור , ירושלים  |  23.11.13
60.
מתנהגים בצורה ברברית, אגרסיבית
וכל עוד זה עבד אמרו ״מה אתם רוצים? אנחנו עושים כסף. יש לזה לקוחות כנראה!״, ועכשיו, בכיו של הקוזאק הנגזל שלא מבין מה קרה לו. מר לניר, עשית הרבה מאוד כסף מחברה שמתנהגת בצורה מבישה. הגיע הזמן להתקדם לפיתוחים אמיתיים, ליצירה של דברים גדולים שבאמת משנים את העולם ולא במסחטת כספים מברוקראז׳.
משה  |  21.11.13
לכל התגובות