אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קבוצת עזריאלי: מיחזור ההלוואות יתרום לנו 50 מיליון שקל לרווח התזרימי בשנה צילם: אוראל כהן

מנכ"ל קבוצת עזריאלי: מיחזור ההלוואות יתרום לנו 50 מיליון שקל לרווח התזרימי בשנה

החברה מיחזרה ברבעון השלישי הלוואה של מיליארד שקל שניתנה לצורך הקמת מרכז עזריאלי; הרווח הנקי של החברה נותר יציב ברבעון השלישי - 193 מיליון שקל; יובל ברונשטיין: "בהיבטים הכספיים מדובר ברבעון מוצלח"

19.11.2013, 16:18 | ניר צליק

יובל ברונשטיין מנכ"ל קבוצת עזריאלי, אמר היום בראיון ל"כלכליסט" בעקבות פרסום דוחות הרבעון השלישי של החברה כי "הרבעון שלנו בהיבטים הכספיים היה רבעון מוצלח".

קבוצת עזריאלי סיימה את הרבעון עם FFO (רווח תזרימי תפעולי בניכוי השפעות חד פעמיות) של 195 מיליון שקל, עלייה של 8% ביחס ל-180 מיליון שקל ברבעון המקביל. במדד ה- NOI (רווח מהשכרה) חל גידול של 1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד מ- 275 מיליון שקל לכ-277 מיליון שקל.

הרווח הנקי בנטרול הוצאה חריגה וחד פעמית בסך של כ-138 מיליון שקלים שנרשמה בשל העליה במס החברות, הסתכם ב- 193 מיליון שקלים, לעומת כ-194 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

במסגרת מימון מחדש של הלוואות במרכז עזריאלי בתל אביב התקשרה קבוצת עזריאלי במהלך הרבעון השלישי עם שני גופים פיננסים שונים לקבלת שתי הלוואות בהיקף כולל של כ-960 מיליון שקלים. ההלוואות נושאות ריביות של 1.16% ו-0.75% והינן צמודות למדד המחירים לצרכן. הלוואות אלו החליפו הלוואה קודמת, שהגיע מועד פירעונה בסוף אוגוסט 2013, אשר נשאה ריבית של כ-6% וכללה שיעבודים רחבים משמעותית מאלו המבטיחים את ההלוואות החדשות.

"יש לנו עלייה משמעותית ב-FFO, ביחס לרבעון המקביל. העלייה הזו היא תוצאה של גידול בפעילות הנדל"ן ובהכנסות הנדל"ן וגם הפחתה של הוצאות מימון כתוצאה ממיחזור הלוואות שעשינו ברבעון הנוכחי", אמר ברונשטיין, שהתייחס בדברים אלה למימון מחדש של הלוואת מרכז עזריאלי.

ברונשטיין התייחס לגידול בפעילות הנדל"ן ופירט כי "יש לנו גידול מרשים בהכנסות משכר דירה במשרדים, שחלקו הגדול הוא במרכז עזריאלי. אנחנו בתפוסה של כמעט 100% בכל המשרדים שיש לנו בארץ ו-100% בתל אביב. בשטחי המסחר אנחנו שומרים על יציבות עם עלייה מתונה. בחו"ל, שכר הדירה בדולרים לא השתנה אבל בגלל שערי חליפין יש לנו ירידה קלה בהכנסות בשקלים".

יובל ברונשטיין, צילם: אוראל כהן יובל ברונשטיין | צילם: אוראל כהן יובל ברונשטיין, צילם: אוראל כהן

גרנית הכרמל, החברה הבת של עזריאלי, השולטת בסונול ובטמבור, רשמה ברבעון הנוכחי רווח נקי של 40 מיליון שקל לעומת 38 מיליון שקל ברבעון המקביל.

אחזקותיה המרכזיות של גרנית הכרמל, כולן פרטיות כיום, מתמקדות בתחומי האנרגיה - דלק (סונול) וגז (סופרגז), תשתיות מים והתפלה (חברת GES), צבעים וחומרי גמר לבנייה (טמבור). לדברי ברונשטיין, "בכל החברות יש לנו שיפור, אם זה בסונול כתוצאה מהגדלת פלח השוק, אם זה בטמבור כתוצאה ממכירה גדולה יותר של צבעים ושל שיפור הרווחיות הגולמית ואם זה בסופרגז כתוצאה מרכז גז ואם זה ב-GES כתוצאה מהשלמת מתקן ההתפלה".

שתי חברות מרכזיות בגרנית הכרמל נמצאות על המדף, טמבור, חברת הצבעים, וסונול, חברת הדלק, כאשר החברה מנהלת מגעים שוטפים למכירתן. לנושא זה סירב ברונשטיין להתייחס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות