אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוקיו מוטור: חידושים בתערוכת הרכב

טוקיו מוטור: חידושים בתערוכת הרכב

טויוטה עתידית שמתודלקת במימן, הרכב האישי של הונדה שמשנע 5 קמ"ש ומרצדס ששוברת שיאי פאר. "כלכליסט" מציץ לתערוכה שתיפתח בסוף השבוע

20.11.2013, 09:46 | תומר הדר
ביום שישי תיפתח בטוקיו תערוכת הרכב ה־43, טוקיו מוטור שואו. היריד הגדול בטוקיו מספק הזדמנות להיחשף לטעמיו המוזרים של הנהג היפני, שמעדיף בעיקר חידושים טכנולוגיים ויוקרה גרמנית.

קראו עוד בכלכליסט

הונדה Uni Cub: כיסא נוסע

בשנים האחרונות יצרני הרכב ביפן משקיעים לא מעט משאבים בפיתוח אמצעי תחבורה אישיים, המיועדים לנוסע אחד בלבד. אחד הבולטים בתערוכה בטוקיו יהיה ה־Uni Cub של הונדה. הדגם שיוצג בתערוכה הוא הדור השני של אמצעי התחבורה האישי של הונדה, והוא בעצם מעין כיסא, שהנהג יושב עליו ומכוון אותו באמצעות צמד דוושות והטיית גופו. על פי נתוני החברה, הרכב שוקל 25 ק"ג ומצויד בסוללת ליתיום־איון, שמאפשרת לו לנסוע למרחק של עד 5 ק"מ במהירות מרבית של 5 קמ"ש.

 

טויטה FCV, 150 קמ"ש על מימן טויטה FCV, 150 קמ"ש על מימן טויטה FCV, 150 קמ"ש על מימן

 

טויוטה FCV: מכונית שהיא תחנת כוח

 

טויוטה נחשבת לשמרנית בעיצוביה, אך בכל הקשור לטכנולוגיה החברה מציגה רעיונות מהפכניים ביותר, בהנחה שבעתיד יהפכו למציאות. בתערוכה בטוקיו תציג טויוטה את ה־FCV, מכונית תצוגה שמסוגלת לנסוע לטווח של כ־500 ק"מ לאחר תדלוק במימן שנמשך כשלוש דקות בלבד. ה־FCV מצוידת במכל מימן שמפיק בתהליך כימי אנרגיה חשמלית, וזו מניעה את המכונית במהירות שמגיעה ליותר מ־150 קמ"ש. ה־FCV יכולה לשמש גם כתחנת כוח עצמאית, שמפיקה חשמל בכמות מספקת לתצרוכת של בית יפני ממוצע. על פי טויוטה, עיצוב ה־FCV שואב השראה מהתהליך הכימי שעובר המימן, שבסופו המכונית פולטת רק טיפות של מים צלולים.

 

הונדה S660 מכונית ספורט בנפח 660 סמ"ק בלבד הונדה S660 מכונית ספורט בנפח 660 סמ"ק בלבד הונדה S660 מכונית ספורט בנפח 660 סמ"ק בלבד

הונדה S660: ספורטיבית בקטן

 

הונדה לא החלה את דרכה כיצרנית של מכוניות משפחתיות או רכב מסחרי, אלא דווקא עם מכונית ספורט קטנה בעלת מנוע זעיר והנעה אחורית - ה־S600. כיום אנשי הונדה חושבים שהגיע הזמן לחזור למקורות ומציגים שוב בתערוכה את הנוסחה שהביאה להונדה את ההצלחה. ה־S660 היא מכונית ספורט זעירה, המצוידת במנוע בעל שלוש בוכנות בנפח 660 סמ"ק בלבד. המנוע מפיק 64 כוחות סוס, ההספק המרבי שמותר על פי החוק היפני, המגביל את כוח מנועיהן של מכוניות עירוניות. הכוח מועבר לגלגלים האחוריים בדיוק כמו ב־S600 המקורית. ייצור הדגם צפוי להתחיל ב־2015.

מרצדס S65 AMG, מושבי עור ומסך מגע מרצדס S65 AMG, מושבי עור ומסך מגע מרצדס S65 AMG, מושבי עור ומסך מגע

מרצדס S65 AMG: המלכה של ה־S קלאס

12 בוכנות, צמד מגדשי טורבו, דיפרנציאל אחורי אקטיבי וזינוק מ־0 ל־100 קמ"ש בתוך 4.3 שניות בלבד, עד למהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 250 קמ"ש. המגבלה, כמובן, ניתנת להסרה אם הלקוח חפץ בכך. זהו רק קמצוץ מהמפרט הטכני העשיר של מרצדס S65 AMG, גרסתה הבכירה ביותר של לימוזינת הפאר של מרצדס, ה־S קלאס, שתוצג בתערוכת הרכב בטוקיו. מעבר לשפע הכוח, המרצדס הזו מצוידת בכל אביזר נוחות ופאר שאפשר להעלות על הדעת: מערכת בולמי הזעזועים שלה מסוגלת לבחון בכל רגע את תנאי הקרקע ולהקשיח או לרכך את בולמי הזעזועים בהתאם, חישוקי הגלגלים עשויים מתכת קלה והבלמים עשויים חומר קרמי עמיד בחום. הנהג נהנה מתא נוסעים מצופה עור, הכולל מערכת שמקרינה את נתוני לוח המחוונים על השמשה הקדמית, כדי שלא יצטרך להסיר את עיניו מהדרך, ואילו השליטה במאפייני הרכב מתבצעת באמצעות מסך מגע.

לקסוס RC קופה, טכניקת צביעה שמדגישה את הקימורים לקסוס RC קופה, טכניקת צביעה שמדגישה את הקימורים לקסוס RC קופה, טכניקת צביעה שמדגישה את הקימורים

לקסוס RC קופה: קו עיצוב אגרסיבי

מכונית התצוגה של לקסוס, ה־RC קופה, צפויה להפוך בשנים הקרובות למציאות ולהוליד מכונית קופה ספורטיבית שתתחרה במרצדס ובפורשה בשוק מכוניות הספורט. על פי לקסוס, ה־RC קופה תצויד במנוע בנזין בנפח 3.5 ליטרים ולצדו מערכת הנעה היברידית מתקדמת. בשנים האחרונות הופנתה כלפי לקסוס ביקורת רבה על עיצוב שמרני מדי, ולכן מעצבי החברה בחרו בקו אגרסיבי במיוחד, שכולל לוע פעור ענקי, חישוקי 19 אינץ', שישה פנסים קדמיים וטכניקת צביעה מיוחדת שנועדה להדגיש את קימורי ה־RC גם בחושך. תא הנהג שלה מחולק לשניים - עליון שמיועד לנהיגה מהירה ותחתון שכולל את אביזרי הרכב השונים, כדי שלא יפריעו לנהג. המושבים מצופי העור עשויים מספוג מיוחד שפותח בלקסוס, שמתאים את עצמו לישבנו ולירכיו של הנהג, ומושביהם של ארבעת הנוסעים מודגשים בלילה באמצעות תאורת LED.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות