אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנחנו חשים ברוח גבית בתחום הנדל"ן המניב - גם בישראל"

"אנחנו חשים ברוח גבית בתחום הנדל"ן המניב - גם בישראל"

כך לפי אבי ברזילי משנה למנכ"ל אפריקה נכסים בשיחה עם "כלכליסט" עם פרסום דו"חות הרבעון השלישי של החברה בו החברה הציגה מעבר לרווח נקי של 106.6 מיליון שקל. ברזילי: "הביקושים בתחום הנדל"ן המניב בישראל מתחלקים לפי אזורים - בתל אביב האתגר גדול יותר"

20.11.2013, 12:03 | שי סלינס
"אנחנו רואים היום את התוצאות של ההחלטה הנכונה שלקחנו לפני מספר שנים להתחיל פרויקטים חדשים ברומניה". כך לפי אבי ברזילי משנה למנכ"ל אפריקה נכסיםומנכ"ל אפי אירופה בשיחה עם "כלכליסט" עם פרסום התוצאות לרבעון השלישי של השנה.  

קראו עוד בכלכליסט

"מלבד זה", ממשיך ברזילי, "אנחנו מרגישים רוח גבית בכל המדינות באירופה שיש לנו נכסים. גם בישראל אנחנו חשים ברוב גבית בתחום הנדל"ן המניב – אבל תלוי באיזה אזור. בנס ציונה, למשל, אנחנו נהנים מביקושים גבוהים, כאשר במרכז הארץ זה קצת יותר מאתגר ולמרות זאת אנחנו מגיעים לאחוזי תפוסה גבוהים".

הרווח הנקי של אפריקה נכסים ברבעון השלישי של השנה הסתכם ב-106.6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הציגה החברה רווח נקי של 126.9 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 17.5 מיליון שקל אשתקד.

אברהם (נובו) נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה נכסים אברהם (נובו) נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה נכסים אברהם (נובו) נובוגרוצקי, מנכ"ל אפריקה נכסים

הרווח מהשכרת נכסים (NOI) ברבעון בשלישי הסתכם ב-86 מיליון שקל, לעומת 80 מיליוני ₪ בתקופה המקבילה אשתקד, עליה של כ-7%. בתשעת החודשים הראשונים של השנה, גדל ה-NOI בכ- 10% והסתכם בכ- 257 מיליוני שקל. הגידול בהכנסות וב-NOI נבע בעיקר מהגדלת שיעורי התפוסה בנכסי החברה בישראל ובאירופה, מהשלמת פרויקטים שהגדילו את היקף השטחים המושכרים וכן מאיחוד תוצאות פעילות החברה בגרמניה החל מתחילת השנה. הגידול קוזז בחלקו עקב הירידה בשער החליפין של היורו מול השקל, שהקטין את הכנסות החברה באירופה הנקובות ביורו.

ברזילי המשיך: "בשנתיים האחרונות אנחנו במאמץ משמעותי של פיתוח. המאמץ הזה משפיע בגזרת ההכנסות כתוצאה מפרויקטים חדשים. הלכנו על פרויקטים שאחרים פחדו מהם".

ההכנסות מגידול בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה הסתכמו ב-231.5 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של השנה , כאשר הגידול נרשם ברובו ברבעון השלישי ונבע בעיקר מהשלמת מספר פרויקטים של החברה בארץ ובאירופה.

בנייני המשרדים העיקריים של החברה בישראל הינם מגדל הקריה בתל אביב (49%), מגדלי קונקורד בבני ברק ובית פסגות בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות