אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת קרסו וחברת רנו מנסות לרכוש את רכבי בטר פלייס הנותרים צילום: תומר הדר

קבוצת קרסו וחברת רנו מנסות לרכוש את רכבי בטר פלייס הנותרים

חברת רנו הביעה בעבר את התנגדותה לשיווק המכוניות באמצעות חברת EVEN ועצרה את ייצואן לאיסלנד. בסה"כ מדובר ב-359 מכוניות רנו פלואנס חשמליות בעלות סוללה מתחלפת

21.11.2013, 10:02 | תומר הדר

קבוצת קרסו, יבואנית רנו תנסה לרכוש את מכוניות בטר פלייס החדשות שעדיין נמצאות בנמל אשדוד ביחד עם חברת רנו העולמית, כך דיווחה החברה לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

עמדת החלפת סוללה של בטר פלייס, צילום: תומריקו עמדת החלפת סוללה של בטר פלייס | צילום: תומריקו עמדת החלפת סוללה של בטר פלייס, צילום: תומריקו

כפי שנחשף ב"כלכליסט", חברת רנו הביעה את התנגדותה לשיווק המכוניות באמצעות חברת EVEN האיסלנדית ועצרה את ייצואן לאיסלנד. אתמול הגיעו לישראל בכירי EVEN במטרה לנסות ולממש את העסקה, ואולם חברת רנו העולמית טענה כי הרכבים אינם מיועדים לשיווק במדינות קרות.

בסך הכול, מדובר ב-359 מכוניות רנו פלואנס חשמליות בעלות סוללה מתחלפת. כזכור, לאחרונה קבע בית המשפט המחוזי מרכז כי בטר פלייס תימכר לשלושה גופים: ג'ינרג'י הישראלית שרכשה את עמדות הטעינה, מערכות הבקרה ורכבים חשמלים משומשים ששימשו את עובדי בטר פלייס, EVEN שרכשה את המכוניות החדשות במטרה לייצאן לחו"ל וטרהקאפ האמריקאית שרכשה את זכויות הקניין.

ייעודן הסופי של המכוניות החשמליות, אם למכירה ואם לצורך השבתה טרם הובהר ואולם, לפחות בחלק מהרכבים מסתמן כי מצבם המכני לא יאפשר את החזרתם לכביש, ויביא להשבתתם. יצוין כי בתביעות שהוגשו לאחרונה לבית המשפט על ידי חברת רנו הודגש כי "191 מן המכוניות המצויות באחסון באשדוד אוחסנו באופן לא מתאים באופן שפגע בתקינותן ויקשה עד מאוד את מתן השרות למכוניות אלה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות