אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; דאו ג'ונס חצה לראשונה את רף ה-16 אלף נקודות צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות; דאו ג'ונס חצה לראשונה את רף ה-16 אלף נקודות

דאו ג'ונס עלה ב-0.7% נאסד"ק הוסיף 1.2% ו-S&P 500 עלה ב-0.8%; מינויה של ג'נט ילן כיו"ר הפד אושר על ידי ועדת הבנקאות של הסנאט; הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה הפתיעו לטובה

21.11.2013, 23:04 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') בעליות לאחר פרסום נתוני מדד המחירים ליצרן והדרישות הראשוניות לדמי אבטלה. מדד דאו ג'ונס שבר שיא וחצה בסיום המסחר את רף ה-16 אלף נקודות.

ברקע למסחר, המגמה המעורבת שנרשמה בבורסות המובילות באירופה ואסיה. לאחר פתיחת המסחר פורסם מדד הייצור של הפד.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

ועדת הבנקאות של הסנאט אישרה את מינויה של ג'נט ילן כאישה הראשונה שתוביל את הבנק המרכזי של ארה"ב, מינוי זה עובר כעת למליאת הסנאט, להצבעה סופית. אם יאושר המינוי, כצפוי, באופן נרחב, ילן שהינה מספר שתיים בבנק המרכזי בארה"ב, תחליף את היו"ר המכהן, בן ברננקי, בתום כהונתו ב-31 בינואר, מה שיהפוך אותה לאישה החזקה ביותר בעולם הפיננסי.

אמש פורסמו הפרוטוקולים של ועידת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב שהתקיימה בסוף אוקטובר. לפי הפרוטוקולים, בכירים בבנק המרכזי סבורים כי ניתן לשקול את צמצום תוכנית ההרחבה הכמותית כבר בחודשים הקרובים - וגם אם הנתונים משוק העבודה לא יצביעו באופן מובהק על שיפור.

אנדרו הוזאר, שעזב את תפקידו הבכיר בבנק המרכזי של ארצות הברית, הפדרל ריזרב, כשהוא מפוכח ומאוכזב. עכשיו, בתום התלבטות ממושכת, הוא החליט להטיל פצצה אל לב הזירה הציבורית באמריקה. במאמר מכה הדים שפרסם ב"וול סטריט ג'ורנל", הוזאר טוען שההקלה הכמותית, אבן הפינה של מדיניות ההתאוששות מהמשבר, והתוכנית שהוא בעצמו הופקד על יישומה - פשוט לא מספקת את הסחורה. העלות שלה עולה על התועלת, והמצב רק מחמיר. 

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום במגמה מעורבת, לאחר שהתנהל במשך רוב שעות היום בטריטוריה השלילית. ברקע למסחר פרסום הפרוטוקולים של הפד מאמש, וכן פרסומים בדבר האפשרות לסביבת ריבית שלילית באירופה. במהלך היום פורסומו נתוני מדד מנהלי הרכש שהפתיעו לרעה בצרפת והכו במעט את התחזיות בגרמניה.

פוטסי 100 DAX

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת, כאשר הבורסה בטוקיו עולה אחרי שהבנק המרכזי של יפן החליט הבוקר להותיר את מדיניות הריבית המינימלית ותוכנית רכישת הנכסים ללא שינוי - לשמחתם של המשקיעים. בנוסף הבנק המרכזי השאיר את התחזית שלו לכלכלה המקומית ללא שינוי וציין כי הכלכלה נמצאת על מסלול התאוששות.

ניקיי האנג סנג שנגחאי

מאקרו

היום לפני פתיחת המסחר פורסם מדד המחירים ליצרן לחודש אוקטובר, באיחור של 7 ימים בשל השבתת שירותי הממשל בחודש שעבר. המדד הצביע בהתאם לצפי בשוק על ירידה בשיעור של 0.2% במדד, זאת לעומת ירידה של 0.1% בחודש הקודם.

במקביל פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר שהפתיעו לטובה, עם 323 אלף דרישות חדשות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 333 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 339 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

לאחר פתיחת המסחר פורסם מדד הייצור של הפד (מחוז פילדלפיה) לחודש אוקטובר, באיחור של 7 ימים בשל השבתת שירותי הממשל. המדד הצביע על קריאה של 6.5 נקודות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 15.8 נקודות, זאת לעומת קריאה של 19.8 נקודות בחודש הקודם.

זהו מדד מוביל לחוסן הכלכלה, כאשר עסקים מגיבים במהירות לתנאי השוק ושינוי בסנטימנט בקרבם יכול לספק אינדיקציה לגבי הפעילות הכלכלית בעתיד, כגון צריכה, תעסוקה, והשקעות. המדד נקבע באמצעות סקר שנערך בקרב כ-250 יצרנים במחוז פילדלפיה של הפד, אשר מתבקשים לדרג את הרמה היחסית של תנאים עסקיים כלליים. קריאה של מעל 0 נקודות במדד מצביעה על שיפור בתנאי הייצור, וקריאה שלילית מצביעה על נסיגה.

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

רשת אברקרומבי (ANF) נכנעת: תציע מידות גדולות זאת לאחר שהמנכ"ל ספג ביקורת קשה כשאמר שבגדיו נועדו רק ללקוחות "קוליים" ויפים. מותג האופנה השנוי בחלוקת אברקרומבי אנד פיץ' מוכר בעיקר הודות לפרסומות שבו מככבות דוגמניות דקיקות בגיל העשרה הלבושות באופן פרובוקטיבי. אך מוקדם יותר החודש החליטה הרשת לבצע שינוי מהותי בקהל היעד שלה והודיעה כי החל מ-2014 תמכור באתר האינטרנט שלה חלק מהקולקציה גם במידות גדולות.

הרשת דיווחה לפני פתיחת המסחר על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה עם הכנסות של 1.03 מיליארד דולר, קיטון של 12% לעומת הכנסות של 1.17 מיליארד דולר ברבעון המקביל. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח של 52 סנט למניה, לעומת רווח 1.02 דולר למניה ברבעון המקביל. הצפי בשוק היה לרווח של 44 סנט למניה והכנסות של 1.04 מליארד דולר. 

משרד האוצר האמריקאי הודיע ​​כי הוא מתכנן למכור 31.1 מיליון מהמניות הנותרות של ג'נרל מוטורס (GM) שברשותו עד סוף השנה, זאת במידה ומחזורי המסחר היומיים הממוצעים ישמרו על הרמה הנוכחית. האוצר השלים את מכירת 70.2 מיליון המניות בתכנית המסחר השלישית שלו. משלם המסים האמריקאי יאבד כ-11.4 מליארד דולר על ההשקעה של כ-51 מליארד דולר של האוצר במסגרת תכנית סיוע לנכסים בעייתיים. לטענת האוצר עלות המדינה באבדן משרות, אבדן הכנסה ממסים וייצור מופחת, היה משמעותי יותר אילו לא סיפק את התמיכה.

אתר העובדים של ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס (MCD), סופג בימים אלה חצי ביקורת בשל תכניו, לפי דיווח של רשת NBC. לפי דיווחי ארגון זכויות העובדים, האתר כולל עצות מביכות כמו "לחתוך את המזון לפיסות קטנות" כדי להגיע לתחושת שובע מארוחות קטנות יותר, לשיר כדי לפרוק מתחים ולצאת לשתי חופשות בשנה כדי לצמצם את הסיכון ללקות בהתקף לב. האתר גם מייעץ לעובדים להחזיר לחנות מתנות חג מולד ארוזות שלא יזדקקו להן או פשוט למכור אותן ב־ebay או בקרייגסליסט כדרך לקבל במהירות "מזומנים ליד". 

יו"ר ובעל השליטה באופקו (OPK) פיליפ פרוסט, רוכש מניות ללא הפסק. החברה דיווחה היום כי פרוסט רכש כ-20 אלף מניות ביום שלישי, במחיר של 9.5 דולר למניה. מתחילת אוקטובר רכש פרוסט 360 אלף מניות, במקביל זינקה המניה כ-20%.

ישראליות במרכז

"אף אחד לא יקנה את טבע(TEVA) בחצי השנה הקרובה" כך אמר גלעד אלפר, אנליסט באקסלנס ברוקראז', בתגובה לפרסומים בנוגע לעסקה אפשרית הנרקמת לרכישת טבע או למיזוגה. "רכישת טבע בעתיד או מיזוגה הוא אמנם תסריט הגיוני, אבל קשה להאמין שעסקה כזו יכולה לצאת לפועל לפני שיש וודאות בנוגע לקופקסון הגנרי. תסריט הרבה יותר הגיוני הוא שקודם כל הקופקסון הגנרי יגיע - אם אכן הוא יגיע - ואז השוק יעריך מחדש את שוויה של טבע. רק אז יש הגיון בעסקה מבחינת הקונה. ולכן אנו לא מצפים להתפתחויות בנושא לפחות עד אחרי מאי 2014".

סרגון נטוורקס (CRNT) תמחרה הלילה את 14 מיליון המניות שלה במחיר של 2.4 דולרים למניה. החברה צפויה לקבל סכום של 31.4 מליון דולר, לאחר ניכוי עמלות חתמים והוצאות הנפקה צפויות. כמו כן החברה העניקה לחתמים אופציה לרכישת 1.6 מיליון מניות נוספות תוך שלושים יום במחיר ההנפקה. ההנפקה צפויה להסגר ב-26 בנובמבר.

גם אבוג'ן השלימה בהצלחה את הליך התמחור לקראת הנפקת מניותיה לציבור בארה"ב. בכוונת החברה להנפיק 5 מיליון מניות רגילות של החברה במחיר של 14.75 דולרים למניה. בנוסף, החברה העניקה לחתמים בהנפקה אופציה לרכישת עד 750 אלף מניות רגילות נוספות במחיר זהה למחיר שנקבע, אשר ניתנת למימוש תוך לא יותר מ-30 יום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות