אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוקטורפון: אוסף אפליקציות רפואה ובריאות צילום: shutterstock

דוקטורפון: אוסף אפליקציות רפואה ובריאות

אף אחת מהאפליקציות ברשימה זו לא תחליף ביקור אצל הרופא - אך הן יוכלו לספק לכם מידע על הסימפטומים שאתם חווים, להציע טיפים להורים צעירים שילדיהם חולים, לעזור לכם להבדיל בין תרופות ועוד

23.11.2013, 08:01 | רפאל קאהאן

עונת החורף החלה זה עתה ומביאה עמה שלל מרעין ובישין שיכריעו גם פיל הודי. אפילו אני שנחשב יחסית לחסין במשפחה נאלץ להתמודד מזה כשבועיים עם אף דולף ושיעול עצבני. בהזדמנות זו מצאתי את עצמי שוקד על מציאת אפליקציות שיסייעו לי בתהליך ההחלמה שלי ושל משפחתי (כי כמובן גם בת זוגתי והילד חולים, שלא נדבר על הסבא והסבתא). אני חושב שמצאתי כמה כאלה שיעשו לחולים את החיים מעט יותר קלים. חשוב להזכיר כי אף אחת מהאפליקציות האלה לא מחליפות ביקור אצל הרופא.

מדיל - אינדקס תרופות: יהורם היה שמח

מאגר התרופות לאייפון מאגר התרופות לאייפון מאגר התרופות לאייפון

למיטב ידיעתי זהו אינדקס התרופות הישראלי היחיד על מכשירי אנדרואיד. הוא מתבסס על המאגר של משרד הבריאות ומכיל תיאור של כל התרופות המשווקות כיום בארץ. הוא ניתן לשימוש ללא צורך בחיבור לאינטרנט והוא חינמי לחלוטין. קיימת גם אפליקציית אייפון בשם מאגר התרופות שפותחה על ידי ארגון הרוקחות בישראל שעושה את אותה עבודה. מומלץ לאלו שמתעניינים בעלון השימוש.

זמינות (חינם לאנדרואיד, 11.90 שקל לאייפון): אנדרואיד, אייפון

Symple: מצא לי סימפטום

Symple Symple Symple

האפליקציה הזו מסייעת במציאת המחלה ממנה אתם סובלים (או לא), אך כמובן שאיננה מתיימרת להחליף את דעת הרופא. אך היא תאפשר לכם לא לתת תרופה נגד טחורים למי שסובל מפצעי בגרות. כמו כן היא מסוגלת לבצע מעקב אחר הסימפטומים ולסייע לכם להעביר את המידע לרופא המטפל.

זמינות (חינם): אייפון

KidsDoc: מה קרה לילד?

 

Kids Doc Kids Doc Kids Doc

לא פעם להורים טריים או לא מנוסים יש בעיה לזהות את חומרת המצב של הילד. לפעמים זה מוביל למצבים לא נעימים, ועלול לגרום טראומה מיותרת לקטנטן. האפליקציה הזו פותחה על מנת לסייע לכם לפתור כל מיני מחלות ותקלות ילדות. היא מתבססת על פרוטוקולי טיפול של רופאי ילדים ואחיות. החיסרון היחיד שלה הוא שהיא באנגלית בלבד.

זמינות (7.01 שקל לאנדרואיד, 1.99 דולר לאייפון): אנדרואיד, אייפון

Epocrates: מאגר מידע רפואי מקצועי

 

epocrates epocrates epocrates

לאלו מכם שמתעתדים ללמוד רפואה, סיעוד או כל מקצוע אחר בתחום הבריאות, Epocrates היא אפליקציית חובה. מדובר על מאגר המידע הגדול והמקצועי ביותר למכשירי מובייל. הוא נמצא בשימוש שוטף של רופאים ואחיות ומספק עשרות כלים שהכרחיים להליכי טיפול בכל המחלות המוכרות. הוא בראש ובראשונה מיועד למקצוענים והוא באנגלית בלבד. אה, הוא גם יקר.

זמינות (379.9 שקל לאייפון, 580.57 שקל לאנדרואיד, קיימת גם גרסה חינמית מוגבלת): אייפון, אנדרואיד

Sleep Talk Recorder: להפסיק לדבר מתוך שינה

 

Sleep Talk Recorder Sleep Talk Recorder Sleep Talk Recorder

דיבור מתוך שינה הוא לא בדיוק מחלה, אבל מדובר מטרד לא קטן, בעיקר עבור אלה שישנים לצידכם. האפליקציה הזו מיועדת לסייע בפתרון הבעיה על ידי הקלטה של מהלך שנתכם ואמורה לסייע לכם לזהות את המצבים בהם אתם מנהלים שיחות או נוחרים. היא אמנם לא מציעה פתרון ישיר אך היא יכולה לסייע לרופא המטפל.

זמינות (3.90 שקל לאייפון, חינם לאנדרואיד): אייפון, אנדרואיד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות