אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בנציגות השופטים: אלשיך מבקשת להגדיל את מספר הגימלאים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דרמה בנציגות השופטים: אלשיך מבקשת להגדיל את מספר הגימלאים

שבוע לאחר פרישתה הוזמנה השופטת לישיבת נציגות השופטים הארצית, ואמרה כי יש להגדיל את מספר הפנסיונרים בנציגות; בקרב השופטים התעוררה סערה, בין תומכיה שמבקשים להחזירה לנציגות לבין אלו שמתנגדים לה

22.11.2013, 15:30 | ענת רואה

האם השופטת ורדה אלשיך שפרשה בשבוע שעבר מתפקידה, בדרכה לחזור אל נציגות השופטים הארצית? הבוקר (ו') התקיימה בבית המשפט המחוזי בתל אביב ישיבה של נציגות השופטים, אליה הוזמנה השופטת הפורשת אלשיך להרמת כוסית פרידה.

קראו עוד בכלכליסט

בישיבה, לאחר דברי הברכה והסיכומים, אמרה השופטת אלשיך כי לדעתה יש להגדיל את מספר חברי הנציגות הגימלאים והוסיפה כי קיבלה בנושא טלפונים משופטים ובין היתר ממנהל בתי המשפט הקודם, משה גל.

ורדה אלשיך, צילום: אלכס קולומויסקי ורדה אלשיך | צילום: אלכס קולומויסקי ורדה אלשיך, צילום: אלכס קולומויסקי

ל"כלכליסט" נודע מפי שופט שהשתתף בישיבה כי בעקבות זאת החלו חילופי דברים האם אכן יש צורך להגדיל את מספר חברי הגימלאים בנציגות. עוד נודע כי כמה מתומכיה של השופטת אלשיך אמרו לה: "עוד נחזיר אותך לנציגות כנציגת הגימלאים כי צריך אותך". תשובתה של אלשיך היתה "יופי שתחזירו אותי, אבל אני צריכה להסכים".

מיד לאחר סיום האסיפה החלה "מהומת אלוהים" כהגדרת שופט אחר, בקרב מתנגדיה של אלשיך, בעיקר מה"מחנה הירושלמי" (שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים) שטוענים כי מקורביה מנסים לסלול את דרכה בחזרה לנציגות.

 

עד יוני 2012 כיהנה השופטת אלשיך בתפקיד יו"ר נציגות השופטים, אז הודיעה על התפטרותה וקשרה זאת במיצוי התפקיד ולא לפרשת ה"פרוטוקול המשופץ", שעמדה במרכזה ושנחשפה ב"כלכליסט".

לאחר התפטרות אלשיך, נבחרה השופטת ורדה וירט-ליבנה ליו"ר נציגות השופטים בכהונה שתימשך עד סוף 2013. לפי תקנון נציגות השופטים, בנציגות יש תקן לנציג גימלאי אחד בלבד, ועד לפני זמן קצר היה זה השופט בדימוס עזרא קמא, שכיהן כסגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בירושלים. לאחרונה הצטרפה לקמא גם השופטת בדימוס שרה ברוש שכיהנה בביהמ"ש המחוזי בתל אביב ופרשה לפני כשנתיים, וזאת למרות שבאופן רשמי לא נוסף עוד תקן. למעשה, הצעתה של אלשיך נוגעת לתקן שלישי.

אחד ממתנגדיה של השופטת אלשיך אמר לאחר סיום הישיבה כי "שולחים את השופטת אלשיך דרך הדלת - אבל היא רוצה לחזור דרך החלון". לטענת אותו שופט, השופטים שנכחו באסיפה הבינו שהשופטת אלשיך מעוניינת לחזור בעצמה לנציגות באמצעות תקן לגימלאי נוסף, והמהלך צפוי לעורר מחלוקות בין תומכיה של אלשיך שמעוניינים שתחזור לנציגות ומתנגדיה שאינם מעוניינים בכך.

השופטת אלשיך מסרה בתגובה ל"כלכליסט" כי "יו"ר הנציגות, השופטת וירט-ליבנה, הודתה לי במילים נרגשות על 31 שנות פעילות מבורכת עבור השופטים. אליה הצטרף בנאום ארוך ומאוד מאוד מרגש השופט קמא, נציג הגימלאים, שסקר את על הפעולות והתחומים בהם פעלתי. יו"ר הנציגות אמרה שלא שוחררתי מוועדה מסוימת שדואגת לנושא הקשור לגימלאים, ואמרה שאני אמשיך בוועדה הזו כדי לסיים את הטיפול. היא ביקשה שאדווח לחברים מה קורה ואיפה הדברים עומדים עכשיו, ועל כך השבתי".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות