אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: כלכלת צרפת היא האיום החמור ביותר להתאוששות אירופה צילום: אם סי טי

אירופה במשבר

סקר: כלכלת צרפת היא האיום החמור ביותר להתאוששות אירופה

לפי 61% מכלכלנים ורגולטורים שהשתתפו בסקר בלומברג, התחזית הכלכלית של צרפת מדאיגה יותר מאלו של איטליה, ספרד או גרמניה. "צרפת זקוקה נואשות למנהיגות"

22.11.2013, 17:20 | בלומברג

כלכלת צרפת מהווה את האיום החמור ביותר להתאוששות של אירופה ממשבר החובות, ששיתק את הצמיחה ודחף את האבטלה לשיאים חדשים, כך עולה מסקר שנערך בקרב בנקאים ורגולטורים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי 61% מהעונים על הסקר האלקטרוני, שנערך היום במהלך כנס בפרנקפורט, התחזית הכלכלית של צרפת מדאיגה יותר משל איטליה, ספרד או גרמניה.

"צרפת זקוקה נואשות למנהיגות", אמר טימותי אדאמס, מנכ"ל המכון לפיננסים בינלאומיים בפאנל בכנס. "היעדר חשש מתחרותיות מאפיין את צרפת", הוסיף הכלכלן אנדרי ספיר, שהשתתף אף הוא באותו הפאנל.

S&P חתכה את דירוג האשראי של צרפת: "הרפורמות לא ישפרו את סיכויי הצמיחה של המדינה" הדירוג הורד ברמה אחת ל-AA. הסוכנות מאמינה ש"רפורמות המיסוי והרפורמות בשוק העבודה ובשווקים אחרים לא ישפרו את סיכויי הצמיחה לטווח הבינוני במידה משמעותית" סוכנויות הידיעות, תגובה אחתלכתבה המלאה

ההתאוששות של גוש היורו כמעט ונבלמה ברבעון השלישי, לאחר שהכלכלה הצרפתית התכווצה בניגוד לציפיות, בעוד שבגרמניה נרשמה האטה בצמיחה. נשיא צרפת פרנסואה הולנד מתקשה להחיות את ההשקעות התאגידיות לנוכח נטל המסים, שנחשב לאחד הכבדים בעולם. "בצרפת, אני חושב שלפחות חלה עלייה בציפייה כי צריך לפעול", טען בפאנל מנכ"ל קומרזבנק מרטין בלסינג.

פקק תנועה בפריז, צרפת פקק תנועה בפריז, צרפת פקק תנועה בפריז, צרפת

כמה מאות בנקאים, רגולטורים, מנהלים ופוליטיקאים התאספו בפרנקפורט, הבירה הפיננסית של גוש היורו, ביום האחרון של שבוע הפיננסים של היורו, הכנס הפיננסי הגדול ביותר שנערך בבירת הבנקאות הגרמנית.

מנכ"ל דויטשה בנק יורגן פיטשן אירח את האירוע, שבו השתתפו גם נשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי, הרברט סטפיק, לשעבר מנכ"ל Raiffeisen Bank International וקונסטנטין פון אוסטריך, מנכ"ל נורדבנק.

שר האוצר הגרמני וולפגנג שוויבלה מתוכנן לנאום בכנס בהמשך היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות