אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכרוז הראשי של סות'ביס פורש בשיא צילום: בלומברג

הכרוז הראשי של סות'ביס פורש בשיא

טובאיס מאייר עוזב את בית המכירות הפומביות - דווקא לאחר שרשם שיא חדש בתולדות החברה; הסיבה: לחץ מצד בעלי המניות

23.11.2013, 13:52 | סוכנויות הידיעות

טובאיס מאייר, הכרוז הראשי של סות'ביס, עוזב את בית המכירות היוקרתי. העזיבה מגיעה דווקא כשבוע לאחר שהחברה רשמה את המכירה הגבוהה ביותר שלה אי פעם. עזיבתו של מאייר, ראש מחלקת מכירות האומנות של סות'ביס, נובעת מלחץ כבד שהפעילו בעלי מניות בחברה, בהם דניאל לוב, המבקשים לשפר את האסטרטגיה העסקית שלה ולהגדלת רווחיהם.

בהצהרה רשמית אמר מנכ"ל סות'ביס, ביל רופרשט, כי לאור העובדה שהחוזה עם מאייר עומד להסתיים, "כולנו הסכמנו כי הגיע הזמן להיפרד". לדבריו, "מאייר הוא דמות מוערכת והיה שותף מרכזי ברגעי מפתח בהיסטוריה של סות'ביס במשך יותר מ-20 שנה. אנו אסירי תודה על תרומתו לחברה".

מאייר (מימין) מנהל את מכירת "הצעקה" של מונק תמורת 120 מיליון דולר במאי 2012, צילום: אי פי אי מאייר (מימין) מנהל את מכירת "הצעקה" של מונק תמורת 120 מיליון דולר במאי 2012 | צילום: אי פי אי מאייר (מימין) מנהל את מכירת "הצעקה" של מונק תמורת 120 מיליון דולר במאי 2012, צילום: אי פי אי

ההודעה על עזיבתו של מאייר מגיעה זמן קצר לאחר שניהל את מכירת היצירה "Silver Car Crash" של אנדי וורהול תמורת 104.5 מיליון דולר. אף שעסקה זו תרמה למכירה הפומבית הרווחית ביותר שהיתה לסות'ביס אי פעם - 380 מיליון דולר - בית המכירות עדיין מדשדש אחרי היריב הגדול ביותר שלו, כריסטי'ס, שבאותו השבוע הכניס 691.5 מיליון דולר לקופתו לאחר שמכר, בין היתר, יצירה של האמן פרנסיס בייקון.

מאייר ידוע כמי שנוהג לטוס סביב העולם במטרה למצוא מוכרים וקונים ליצירות אומנות וכן בשל יכולתו להעלות מחירים במכירות הפומביות הודות לחוש הומור ייחודי ולתזמון מדויק.

"לעולם אוקיר את השנים שלי בסות'ביס ואני מחכה לפרק הבא בקריירה שלי", מסר מאייר.

לוב ומשקיעים אחרים מפעילים מזה זמן מה לחץ על בית המכירות כדי שישנה את האסטרטגיה העסקית שלו. במכתב ששלח לרופרשט, ביקר לוב בחריפות את גישתה של החברה למכירות הפומביות ולמכירות באינטרנט, וכן את ההוצאות הראוותניות שלה על חשבון בעלי המניות. הוא טען שמאייר לא עשה די כדי להבטיח רמת ביקוש נאותה למכירות של סות'ביס ודרש את עזיבתו.

דוברת מטעם לוב לא הגיבה לידיעה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות