אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכסוך בנייר חדרה מתחמם: 375 מהעובדים החלו לשבות צילום: נמרוד גליקמן

הסכסוך בנייר חדרה מתחמם: 375 מהעובדים החלו לשבות

מדובר בעובדי ייצור הנייר הלבן והממוחזר בחברה; עוד 410 עובדים הכריזו על סכסוך עבודה אך טרם חלפו שבועיים מאז, כך שעדיין אינם יכולים לשבות

23.11.2013, 18:17 | גיל קליאן

הסכסוך בין ההנהלה לעובדים בנייר חדרה ממשיך להתחמם, עם מלחמת גירסאות בין הנהלת החברה לבין ההסתדרות. מיום שישי מושבת הייצור של הנייר הלבן והממוחזר בחברה, לאחר שעובדי הפעילות הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשבועיים. מדובר בסכסוך עבודה של עובדי הנייר הלבן (375 עובדים). עוד 410 עובדים מאתר החברה במודיעין וחברת הבת אמניר הכריזו על סכסוך עבודה, אך טרם חלפו שבועיים מהכרזת הסכסוך מצידם, כך שהם אינם יכולים לשבות לעת עתה. העובדים טוענים כי החברה מתכוונת לבצע פיטורים, ואילו החברה מכחישה וטוענת כי היא מעוניינת להפחית שכר לעובדים מסוימים.

קראו עוד בכלכליסט

צביקה אברמוביץ, סמנכ"ל משאבי אנוש בנייר חדרה, צוטט בהודעת החברה על השביתה כי "זוהי שביתה לא מוסרית וחסרת היגיון והיא מסכנת את מקור פרנסתם של אלפי עובדים. ההנהלה לא מתכוונת לפטר עובדים. מדובר בעובדים שעלות שכרם הממוצעת היא 25 אלף שקל בחודש, הם מסרבים לשאת ולתת עם ההנהלה על תנאי הסכם השכר לשנת 2014, ודורשים, בין היתר, תוספת אוטומטית של 4.5% כל שנה - כל זאת, למרות מצבה של החברה בשנים האחרונות והירידה המתמדת והמתמשכת בצריכת הנייר הלבן בעולם ובישראל".

מנגד, ניר בן חיים, יו"ר מרחב חדרה־שומרון בהסתדרות אמר בתגובה להודעת ההנהלה כי "הם 30 מכתבי פיטורים הוציאו לעובדים ועצרנו את זה. התכנון שלהם היה להוציא 100 מכתבים. אז למה לטעון דברים שהם לא נכונים? 25 אלף שקל מקבל רק מי שעובד 7 ימים בשבוע, יש בודדים כאלה. מה פתאום שכר ממוצע? אולי זה ממוצע יחד עם השכר של המנכ"ל".

על תוספות שכר בזמן שהחברה רושמת הפסדים אמר בן חיים כי "הסכם העבודה עומד להיגמר בסוף השנה, וכרגע אנחנו לא דורשים כלום. אני מוכן לעשות צעדים לקראת המפעל, אנחנו לא נכרות את הענף שאנחנו יושבים עליו. אלה כל השיחות שלי איתם. אבל הם בשלהם, לא מקשיבים".  

המנכ"ל עופר בלוך, צילום: מיכאל קרמר המנכ"ל עופר בלוך | צילום: מיכאל קרמר המנכ"ל עופר בלוך, צילום: מיכאל קרמר

נייר חדרה דיווחה לפני כשבועיים על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, וחשפה ירידה של 8.7% במכירות ל-444 מיליון שקל, והפסד בשורה התחתונה של 61.5 מיליון שקל, זינוק חד לעומת הפסד של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות