אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל: הפסד של 368 מיליון שקל מאז תחילת השנה צילום: עמית שעל

חברת החשמל: הפסד של 368 מיליון שקל מאז תחילת השנה

מדובר בשיפור יחסי לעומת הפסד של 1.376 מיליארד שקל שנרשם בסוף הרבעון השלישי של 2012. הכנסות החברה ברבעון השלישי של השנה ירדו ב-0.5% והסתכמו ב-8.495 מיליארד שקל

24.11.2013, 09:30 | ליאור גוטמן
חברת החשמל סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של 2013 בהפסד של 368 מיליון שקל - כך עולה מדיווחי החברה שפורסמו הלילה. מדובר בשיפור יחסי לעומת הפסד של 1.376 מיליארד שקל שנרשם בסוף הרבעון השלישי של 2012, אולם בחינת פעילות החברה מרמזת שמצבה הפיננסי של חברת החשמל ממשיך להיות קשה כך שהניסיונות לבצע בה רפורמה ארגונית כוללת כבר במהלך 2014 הם כורח המציאות.

קראו עוד בכלכליסט

אלי גליקמן מנכ"ל חברת חשמל, צילום: עמית שעל אלי גליקמן מנכ"ל חברת חשמל | צילום: עמית שעל אלי גליקמן מנכ"ל חברת חשמל, צילום: עמית שעל

בחינת פעילות החברה ברבעון השלישי מעלה שהיא סיימה אותו ברווח של 248 מיליון שקל. למרות התוצאות המעודדות יצוין שאת הרבעון השלישי של שנה שעברה סיימה החברה ברווח של 692 מיליון שקל, זאת כאשר ברקע זוכרים שהרבעון השלישי הוא הרבעון החזק באופן מסורתי אצל חברת החשמל כיוון שהוא כולל את כלל המכירות ללקוחות פרטיים ותעשייתיים בתקופת הקיץ, שם הביקוש לחשמל גבוה יחסית.

הכנסות החברה לרבעון השלישי הסתכמו בכ-8.495 מיליארד שקל, זאת לעומת 8.538 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, ירידה של כחצי אחוז. בחברת החשמל מנמקים את הירידה במכירות החשמל מהשפעות של עונתיות וממזג האוויר. עלות הדלקים של חברת החשמל, נושא שהטריד את החברה בשנים האחרונות בשל היעלמות הגז המצרי, צנחה ברבעון השלישי והסתכמה בכ-2.64 מיליארד שקל, זאת לעומת 6.47 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, תקופה בה הגז ממאגר תמר לא זרם והחברה נאלצה להפעיל את תחנות הכוח שלה באמצעות סולר. למרות אלו, הוצאות המימון של החברה הסתכמו בתקופת הדו"ח בכ-815 מיליון שקל (לעומת 696 מיליון שקל ברבעון המקביל) ואף רשמה הוצאות מיסים של כ-300 מיליון שקל שקיזזו את הרווח הנקי

התחייבויות החברה לסוף ספטמבר ממשיכים להיות גבוהים והם מסתכמים בכ-73.7 מיליארד שקל. יתרת במזומנים ושווי מזומנים שבידי החברה לסוף הרבעון השלישי הגיעה ל4.527 מיליארד שקל.

בתוך כך,עשרות עובדי חברת החשמל מנסים לחסום החל מהבוקר את הכניסה למשרדי החברה בחיפה במחאה על קיצוץ מכסת השעות הנוספות. העובדים, רובם משוייכים לווועד הצפוני, הביאו עמם משאיות וכלי רכב כבדים באמצעותם הם מנסים לחסום את כבישי הכניסה והיציאה ממשרדי החברה תוך שהם טוענים שהקיצוץ בתקציב התפעול של החברה גורר חשש לתקינות ובטיחות הכלים הכבדים. בהנהלת חברת החשמל מסרבים להתרגש וטוענים שהנהלת החברה מתנהלת כסדרה. עם זאת בהנהלה מאשרים שכמה משאיות אכן הוצבו הבוקר בפאתי משרדי החברה אולם אין כל שיבושים בעבודה השוטפת.

מחברת החשמל נמסר בנוגע למחאת הוועד הצפוני: "הנהלת החברה קיבלה החלטה לשמור את מסגרת התקציב לשנת 2013 לשעות נוספות ונקטה במדיניות ריסון תקציבי. אין לכך כל קשר לבטיחות מכל סוג שהוא, כולל רכבים כבדים. לאור זה, החליט הוועד הצפוני לנקוט צעדי מחאה. ישיבת הנהלת מתקיימת כסידרה הבוקר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שכר ממוצע
אם מוציאים שכר בכירים ...מדרג מנהל מח לקה ....ממוצע השכר יורד ב-30% לא מבין למה הועד לא מפרסם ממוצע שכר של עובדים שבאים לעבוד 7 עד 17 ??? למה ועד העובדים לא מוציא משכר ממוצע את עובדי המשמרות שעובדים לילות דבר שמעלה שכר משמעותי ...? אני בעד לבדוק שכר חציוני- לקחת מהנדס חשמל בחב חשמל שעובד 5 שנים ולקחת עוד 3 מהנדסים מחב ממשלתית כמו נמלים מקורות רפאל עוד 3 מהנדסים ממיגזר פרטי כמו שטראוס אוסם ובזק 6 מהנדסים וותק 5 שנים עובדים רגיל 7 עד 17 ואז תראו תוצאות מאוד מעניינות המהנדס מחב חשמל אולי יהייה מקום אחרון בשכר או אחד לפני אחרון ..... שוב מה שמעלה את השכר הממוצע זה מס פרמטרים הראשון שכר מאוד גבוה ולדעתי לא מוצדק של שכבת מנהלים מדרג מנהל מחלקה ועד לקצה הפרמידה למנכל ... עובדי משמרות שעובדים לילות וחגים דבר שמעלה את שכרם משמעותית ובצדק ! פארמטר אחרון הוא שלא מודדים חציוני לפי וותק - בחברה עובדים מאוד וותיקים שעובדים מעל 35 שנה דבר שגם מעלה את ממוצע השכר שכן רק בגלל הוותק שכרם גדל משמעותית ובצדק .... בחברת חשמל עובד של 20-25 שנה הוא עובד חדש וכך גם היחס אליו .... אתה נחשב לעובד וותיק אם הגעת לפחות ל-30 שנה . את כל שכר המנהלים הייתי חותך ב-25% אין הצדקות לשכר שלהם הגבוה בחב ממשלתית ! אם עובד מועסק 25 שנה ומולו ניצב אותו עובד עם וותק דומה רק שהוא מנהל מחלקה בערך שנתיים כבר פערי השכר בינהם כמעט 50% למה ומדוע ???? לאן יילך אותו מנהל אם הפער יהייה רק15% או 20% ????? זו חב ממשלתית ואלה כספי ציבור ומה שנעשה עם שכר בכירים מדרג מנהל מחלקה וצפונה זו שערוריה !!!!!!
אודי-עובד חחי , תל אביב  |  24.11.13
לכל התגובות