אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצינורות הפחות מקובלים

בצינורות הפחות מקובלים

דצמבר מביא את מיטב מטורפי הסקייטבורד לטמפה שבפלורידה ואת המובחרים שבין גולשי הגלים לחופי הוואי להתמודדות עם צינורות מכל מיני סוגים

24.11.2013, 09:25 | רועי קורן
בגיל 50 פלוס אתה מבין שיש דברים שכבר לא תעשה. אל חשש, זו לא תחילתו של טור יבבות ודמעות על הנעורים שחלפו, אלא דיווח לקוראינו על שתי תחרויות שבבסיסן השמירה על שיווי המשקל. וכן, גם השלמה מפויסת עם העובדה ששני ענפי ספורט שרציתי מאוד לעסוק בהם איכשהו חמקו בין אצבעותיי במרוצת השנים. אם תרצו, מדובר בסוג של תרפיה.

בגיל מוקדם מאוד גילינו את נפלאות הגלגל. לא הרבה אחרי זה רתמנו אותו לתחביבים שונים ומשונים. מכאן הדרך אל שידוך גלגלים ללוח עץ היתה קצרה מאוד. כילדים לא ידענו אז שקוראים לזה סקייטבורד. לא היה צריך שם. רק רחובות שגולשים במורד, וכאלה יש בגבעתיים בשפע. אה, והמון תחבושות ויוד סגול. ותראו מה זה, מתברר שגם מחוץ לרחובות גולומב וז'בוטינסקי בגבעתיים גולשים על לוחות עץ עם גלגלים. לטמפה, פלורידה, למשל, יתגלגלו ב־5 בדצמבר נערים שלא פוחדים מכאב. האירוע בטמפה, שנערך השנה בפעם ה־20 ושמו Tampa Am 2013, יימשך שלושה ימים שבמהלכם יפגין מיטב הנוער את יכולות השליטה שלו בלוח הקטנטן ויבצע להטוטים נוגדי גרביטציה. התחרויות יתקיימו ברחובות המיועדים לכך ובאולם סגור שופע רמפות ומתקני שעשועים, שאמורים לשגר את המתגלגלים הצעירים אל על בתקווה לנחיתה רכה. בשולי האירוע יפגינו את כישוריהם אלפי מכורים לעניין בגלישה על מדרגות, מעקות, קירות משופעים, צינורות ומה לא.

תחרות גלישה בחופי הוואי תחרות גלישה בחופי הוואי תחרות גלישה בחופי הוואי

צינורות מסוג אחר לגמרי יהוו אתגר לגולשי הגלים בהוואי. גלישת גלים בהוואי היא כמעט קלישאה. כמו אבטיח ובולגרית. למרות זאת, מדובר באחת התחרויות החשובות של הסבב השנתי מטעם ASP, ההתאחדות הבינלאומית לגולשי גלים מקצועיים. שמה של התחרות, שתתקיים בין 8 ל־20 בדצמבר, הוא Billabong Pipe Masters, והוא בא ללמדכם שצינורות הם למעשה מוקד העניין כאן. החוף באואהו, הוואי, הוא גן עדן היסטורי ומיתולוגי עבור חובבי גל הבנזאי המקומי, שנחשב בעיני גולשים רבים למושלם בעולם.

הגל האיקוני הזה יוצר צינורות מים מושלמים, המהווים זירת הפגנת כישורים שאין שנייה לה עבור מי שיודעים לנצל את צילינדר המים. יתרונו הנוסף של הבנזאי הוא קרבתו לחוף, כך שאלפי הצופים יכולים לחזות מקרוב במפגני האינסטלטורים הימיים שמנסים לפתוח סתימות בצנרת. צינורות המים האלה הם מלכודות מוות למי שאינו מומחה בהם, ומקרים טראגיים כבר נרשמו בתוכם יותר מאשר בכל תצורת גל אחרת. אולי טוב שלא מימשתי את חלום הילדות. עכשיו אני הולך להחליף צינור בכיור במטבח. גלישה נעימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות