אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטו מלינדה: המכירות והרווח גדלו, תזרים המזומנים עדיין שלילי צילום: שוקה כהן

נטו מלינדה: המכירות והרווח גדלו, תזרים המזומנים עדיין שלילי

ברבעון השלישי נוצר לחברה תזרים מזומנים שלילי של 11 מיליון שקל, מול תזרים שלילי של 28 מיליון שקל ברבעון הקודם. לאחר סיום הרבעון העבירה החברה לקבוצת דנקנר-גרנובסקי לצורך מכרז אי.די.בי 135 מיליון שקל מתוך מסגרת האשראי שלה

24.11.2013, 11:38 | מיקי גרינפלד

קבוצת נטו מלינדהבראשותו של עדי עזרא דיווחה היום (א') על תוצאות הרבעון השלישי. נטו מסיימת רבעון חיובי, עם גידול במכירות וברווח הנקי, לצד צמצום תזרים המזומנים השלילי. עם זאת, לנוכח התזרים השלילי, הצטרפותה של החברה לקבוצת דנקנר-גרנובסקי, שתירשם ברבעון הבא מאלצת אותה להסתמך לצורך ההשקעה על מסגרת האשראי שלה.  

קראו עוד בכלכליסט

נטו מלינדה רשמה ברבעון השלישי מכירות בהיקף של כ-624 מיליון שקל, מול מכירות של 568 מיליון שקל ברבעון המקביל. מדובר בגידול של 10%, אותו מייחסת החברה בעיקר לעלייה במכירות מוצרי היבוא.

לגידול במכירות נלוותה עלייה בהוצאות המכירה והשיווק שהסתכמו בכ-42 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות מכירה ושיווק של 38 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשני הרבעונים הסתכמו הוצאות המכירה ב-6.7% ממחזור המכירות.

בשורה התחתונה רשמה החברה זינוק ברווח הנקי לכ-13 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 6 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2012.

לצד התוצאות המרשימות, ברבעון השלישי נוצר לחברה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בגובה של כ-11 מיליון שקל. מדובר בקיטון, בהשוואה לתזרים מזומנים שלילי של 28 מיליון שקל שנרשם ברבעון השלישי ב-2012.

למרות התזרים השלילי קבע דירקטוריון החברה בשבוע שעבר כי אין בכך כדי להצביע על בעיית נזילות. הדירקטוריון מציג שלושה נימוקים להחלטה. ראשית, פעילות החברה גדלה ברבעונים האחרונים, והדבר מצריך גידול במלאי ובמימון. שנית, לחברה הון המיוחס לבעלים של חברת האם בסך של כ-557 מיליון שקל. שלישית, מסגרת האשראי של החברה מנוצלת באופן חלקי בלבד. החברה מציינת בהקשר זה את ההשקעה של 135 מיליון שקל באי.די.בי שמסתמכת על מסגרת האשראי, וכן כי ביכולתה להגדיל את מסגרת האשראי במקרה הצורך.

נטו מלינדה עוסקת ביבוא ושיווק מוצרי מזון, בייצור מוצרי דגים ויבוא שימורים תחת המותג ויליגר ובייצור מוצרי בשר ועופות תחת המותג טיבון ויל ומותגים נוספים. מרבית מניותיה של נטו - כ-80% מההון וכ-84% מזכויות ההצבעה, מוחזקות על ידי נטו אחזקות שבשליטת דודי עזרא. בתפקיד היו"ר מכהן עדי עזרא, שהחליף בתפקיד את אביו, דודי עזרא, בשנת 2010. דודי עזרא, המייסד, כיהן בתפקיד היו"ר מיום היווסדה של הקבוצה עד ההחלפה.

.ב-10 בנובמבר הודיעה החברה על הצטרפותה לקבוצת גרנובסקי-דנקנר במכרז על השליטה באי.די.בי בהשקעה של 135 מיליון שקל, עבור חלק של 16% בקבוצה.

עדי עזרא, צילום: שוקה כהן עדי עזרא | צילום: שוקה כהן עדי עזרא, צילום: שוקה כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות