אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר אינטל: "איבדנו את דרכנו, אני מתבייש" צילום: בלומברג

יו"ר אינטל: "איבדנו את דרכנו, אני מתבייש"

אנדי בריאנט אמר בשיחה עם אנליסטים שהחברה לא הצליחה לחדור אל שוק שבבי המובייל בצורה נרחבת משום שלא זיהתה את הפוטנציאל שלו. הבכיר הצר על כשלונות אינטל, אך אמר שהמנכ"ל החדש צפוי לשנות את פני הדברים

24.11.2013, 12:31 | הראל עילם
"אינטל איבדה את דרכה, ואנחנו משלמים עכשיו את המחיר", אמר אנדי בריאנט, יו"ר אינטל. דבריו נאמרו במפגש עם אנליסטים שנערך בסוף השבוע האחרון. בעקבות הדברים, המניה איבדה 5% מערכה.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, הבעיות של אינטל נובעות מחילופי ההנהלה והקושי לחדור בצורה משמעותית אל שוק שבבי המובייל. "כל הסימנים היו שם, אבל לא זיהנו את המגמה עד שהיה מאוחר מדי" אמר. 

אנדי בריאנט, יו"ר אינטל, צילום: בלומברג אנדי בריאנט, יו"ר אינטל | צילום: בלומברג אנדי בריאנט, יו"ר אינטל, צילום: בלומברג

בשנה האחרונה, לפי חברת המחקר גרטנר, מכירות המחשבים צנחו ב-13%, בעוד שמכירות הסמארטפונים צמחו ב-46%. "זה מאוד פשוט, מחשבים הולכים להיות קטנים. היינו באשליה שטאבלטים לא הולכים לתפוס, והיינו ממוקדים בשוק ה-PC הרווחי".

"באופן אישי, אני מתבייש" הודה בריינט, אבל הביע אמול במנכ"ל החדש בריאן קרזניץ', אותו הגדיר כ"אדם שרואה את העולם כפי שהוא, לא כפי שאינטל רוצה שיהיה". הוא הוסיף כי כבר ניתן להרגיש חלק מהשינויים שקרזניץ' ביצע בחברה.

בין השאר, לראשונה הוא שלח שבב חדש ליצור בחברה חיצונית, על מנת לזרז את זמן היציאה שלו לשוק - "סופיה", מעבד Atom שמיועד למכשירי מובייל מוזלים. הוא גם הוביל תהליכי ארגון מחדש בחברה וחנך את קווארק, סדרת שבבים חדשה שנועדה למוצרי מחשוב לביש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
אינטל דווקא הבינה את משמעות מזעור הרכיבים והעלאת תפוקת הייצור
לפני שנים רבות הבינו באינטל שמתהווה בעייה עתידית כתוצאה מיכולות המזעור והייצור המחייבת הוזלת מחיר רכיבים ועימה צורך במכירתם בכמויות הולכות וגדלות כדי להמשיך ולהרויח. אז הם חיפשו רעיונות למי ניתן לשווק כמויות גדולות של רכיבים זולים. אחד הכיוונים שנבדקו היה בפיזור הרכיבים בשטח נרחב ממטוסים כדי להקים רשתות אד-הוק של דיווח פרמטרים מהשטח. הרכיבים היו אמורים ליצור קשר האחד עם השני באופן אלחוטי ולשדר כל אחד ממקומו פרמטרים (נתוני מדידות והתרעות) והרשת הזו (רשת שנוצרת אד-הוק בין הרכיבים) אמורה לספק את המידע וההתרעות לגורם האחראי. לדוגמא גורם שלטוני שאחראי על הטיפול בשטח או על אספקת שרותים בהתאם לצורך המתעורר עם ידיעה ברורה היכן נוצר צורך זה. במציאות קרתה התפתחות הטלפונים החכמים שלא הלמה את הכיוון שאילו חתרה אינטל (למרות שמדובר בייצור המוני של רכיבים זולים וממוזערים) ואינטל נרדמה והמשיכה לחלום.
חלמו למכור הרבה ובזול  |  28.11.13
לכל התגובות