אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצר עד תום ההליכים לשני אחים החשודים בעבירות מס בסך עשרות מיליוני שקלים צילום: shutterstock

מעצר עד תום ההליכים לשני אחים החשודים בעבירות מס בסך עשרות מיליוני שקלים

על פי כתב האישום, בין השנים 2013-2008 הוציאו מרדכי ושלום חמיאס חשבוניות פיקטיביות בענף כוח האדם בהיקף של 135 מיליון שקל שהמע"מ הגלום בהן מסתכם ב-17.5 מיליון שקל

24.11.2013, 12:09 | הדר קנה

השופט דניאל בן-טולילה מבית משפט השלום בבאר שבע הורה על מעצרם של האחים מרדכי ושלום חמיאס החשודים בהוצאה וניכוי חשבוניות מס פיקטיביות בענף כוח האדם בהיקף של מאות מיליוני שקלים. המעצר נקבע עד תום ההליכים המשפטיים.

קראו עוד בכלכליסט

השופט לא קיבל את בקשתם לחלופות מעצר אחרות (כגון מעצר בית) וקבע כי: "מדובר בעבירות אשר ניתן לבצען גם בהיותך ספון במעצר בית".

נעצרו עד תום ההליכים, צילום: shutterstock נעצרו עד תום ההליכים | צילום: shutterstock נעצרו עד תום ההליכים, צילום: shutterstock

ביולי הוגש נגד האחים מרדכי ושלום חמיאס והחברה שבניהולם, כתב אישום חמור ובו מיוחסות להם עבירות רבות של ניכוי והוצאת חשבוניות מס פיקטיביות, בענף אספקת עובדים וכוח אדם העברות בוצעו, לכאורה, במשך השנים 2008 ועד 2013. סכומן הכולל של החשבוניות בהן עשו שימוש עולה על 135,000,000 שקל והמע"מ הגלום בהן הוא בסך של כ - 17,500,000 שקל.

בהחלטה שנתן השופט היום הוא כתב: "יש ליתן הדעת לחומרה הרבה הגלומה במעשי המשיבים וכנגזרת מכך, המסוכנות הרבה הנלמדת מהן. בקליפת האגוז, הנזק המצטבר לקופת המדינה מגיע לכדי עשרות מיליוני שקלים".

כאמור, השופט את דחה את בקשת חלופות המעצר אשר הוצעו מצד האחים בנימוק כי לא ניתן ליתן אמון במי שנחקרו בעבר ע"י רשות המסים בשתי הזדמנויות שונות בגין ביצוע עבירות מס: "לא זו בלבד שלא היה בידי חקירות אלו כדי למנוע מהמשיבים לחדול מפעילות עבריינית זו, אלא היקף פעילותם הפלילים גדל עד מאוד, וזאת כפי שעולה מסכומי המרמה המיוחסים למשיבים לאחר חודש פברואר 2011".

התיק מנוהל ע"י הלשכה המשפטית האזורית של מע"מ באר-שבע והדרום

עו"ד ירון ברזילי המייצג את האחים חמיאס: "קראנו בעיון את החלטת בית המשפט. לדעתנו בית המשפט הגיע להחלטה שגויה ואנו מכינים ערר לבית המשפט המחוזי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות