אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יתרת המשכנתאות של משקי הבית עלתה ל-284.8 מיליארד שקל בספטמבר צילום: שאטרסטוק

יתרת המשכנתאות של משקי הבית עלתה ל-284.8 מיליארד שקל בספטמבר

על פי נתוני הלמ"ס, מתחילת השנה גדלה יתרת המשכנתאות בסכום כולל של כ- 16.2 מיליארד שקל, וזאת בהמשך לעלייה של כ- 17 מיליארד שקל שנרשמה בשנה שעברה

24.11.2013, 13:52 | אמנון אטד

יתרת המשכנתאות של משקי הבית ממשיכה לגדול, ובחודש ספטמבר היא גדלה בכ- 1.2 מיליארד שקל נוספים (0.4%) והסתכמה בסוף החודש בכ- 284.8 מיליארד שקל. מתחילת השנה גדלה יתרת המשכנתאות של משקי הבית בסכום כולל של כ- 16.2 מיליארד שקל, וזאת בהמשך לעלייה של כ- 17 מיליארד שקל שנרשמה בשנה שעברה ושל כ- 18 מיליארד שקל בשנת 2011.

יתרת המשכנתאות ממשיכה לגדול, צילום: שאטרסטוק יתרת המשכנתאות ממשיכה לגדול | צילום: שאטרסטוק יתרת המשכנתאות ממשיכה לגדול, צילום: שאטרסטוק

מהנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי היקף המשכנתאות החדשות שנטלו משקי הבית בחודש אוקטובר הסתכם בכ- 4.4 מיליארד שקל, בדומה לממוצע הביצועים החודשי מתחילת השנה, העומד על כ-4.3 מיליארדים. יתרת החוב הכוללת של משקי הבית, לדיור ושלא לדיור, גדלה בחודש אוגוסט בכ- 800 מיליון שקל והסתכמה בסוף החודש בכ- 403 מיליארד שקל.

עוד מתברר מנתוני בנק ישראל כי בחודש ספטמבר ירדה יתרת החוב של המגזר העסקי בכ- 5.4 מיליארד שקל (0.7%), והסתכמה בסוף החודש בכ- 785.6 מיליארד שקל. הירידה ביתרת החוב נבעה הפעם בעיקר מייסוף השקל מול הדולר, שהקטינה, ובחלק קטן יותר מפירעון חוב נטו. בחודש אוקטובר הנפיק המגזר העסקי, ללא בנקים וחברות ביטוח, אגרות חוב קונצרניות בשווי של כ- 3.7 מיליארדי שקל. סכום זה גבוה מממוצע ההנפקות החודשי מתחילת השנה, שעומד על כ- 2.5 מיליארד שקל. רוב ההנפקות בוצעו באמצעות אגרות חוב סחירות בבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות