אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עזיבת הדירקטוריון: שלמה רודב יוותר על מניותיו בפרטנר צילום: אלדד רפאלי

אחרי עזיבת הדירקטוריון: שלמה רודב יוותר על מניותיו בפרטנר

רודב שפרש בשבוע שעבר במפתיע מתפקיד יו"ר פרטנר מחזיק כ-5% ממניות החברה כחלק מגרעין השליטה. הוא צפוי למכור את מניותיו לקבוצת סבן

24.11.2013, 18:34 | אופיר דור

יו"ר דירקטוריון פרטנר הפורש, שלמה רודב, צפוי למכור את אחזקותיו בחברה לקבוצת סבן. רודב מחזיק בעד 5% ממניות פרטנר כחלק מגרעין השליטה בחברה שבידי קבוצת סבן.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הודיע רודב במפתיע כי הוא עוזב את תפקידו בפרטנר לאחר פחות מעשרה חודשים בתפקיד. פרטנר דיווחה לבורסה כי רודב עוזב מסיבות אישיות ובחברה סירבו לפרט מעבר. גורם המקורב לחברה העריך כי העזיבה קשורה לחילוקי דעות בין רודב למנכ"ל חיים רומנו ביחס לאסטרטגיה של החברה. בפרטנר הכחישו את הדברים ובקבוצת סבן ביקשו להדגיש כי היחסים ביניהם לבין רודב נותרו טובים מאוד.

שלמה רודב. בפרטנר מכחישים כי עזיבתו קשורה לחילוקי דעות עם חיים רומנו, צילום: עמית שעל שלמה רודב. בפרטנר מכחישים כי עזיבתו קשורה לחילוקי דעות עם חיים רומנו | צילום: עמית שעל שלמה רודב. בפרטנר מכחישים כי עזיבתו קשורה לחילוקי דעות עם חיים רומנו, צילום: עמית שעל

גורמים המעורבים בנושא סיפרו כי רודב לא היה מעורב במשא ומתן בין HOT mobile ופרטנר, שהבשיל להסכם שיתוף רשתות בתחילת החודש. ההסכם שהושג בין החברות הוא אחד הצעדים המשמעותיים ביותר בהיסטוריה של פרטנר.

במסגרת ההסכם, שעדיין כפוף לאישור רשות ההגבלים העסקיים, יאחדו שתי החברות את הרשתות שלהן ויקימו רשת דור רביעי משותפת. מי שתפס תפקיד דומיננטי במשא ומתן מצד מול HOT היה אדם צ'זנוף, היו"ר הנכנס של פרטנר ואיש אמונו הקרוב של חיים סבן. צ'זנוף תופס תפקיד דומיננטי בפרטנר אף שאינו מתגורר בישראל ומגיע לכאן רק על בסיס חודשי.

רודב הוא איש עסקים מצליח בפני עצמו, בעלים משותף של אימפריית מזון הכוללת את יפאורה-תבורי ותפוגן. הוא כיהן כיו"ר בזק בשנים 2007-2010 בתקופה שבה קבוצת סבן ביחד קרן אייפקס ומורי ארקין היו בעלי השליטה בחברה. גם לאחר שסבן עזב את בזק נשמר הקשר בינו לבין רודב, ולכן הוא החליט לייעד לו את תפקיד היו"ר בפרטנר לאחר הרכישה.

סבן השלים את עסקת רכישת השליטה בפרטנר בסוף ינואר השנה. הוא רכש 28.32% ממניות פרטנר מאילן בן דב תמורת 250 מיליון שקל במזומן ונטילת חוב של 300 מיליון דולר לחברת האצ'יסון, ממנה קנה בן דב את פרטנר. בנוסף רכש סבן 2% ממניות פרטנר מבנק לאומי.

קבוצת סבן מחזיקה במניות פרטנר באמצעות תאגיד מקומי שנקרא ס.ב ישראל. כפי שנחשף בזמנו ב"כלכליסט", רודב רכש כ-3.5%-5% ממניות החברה דרך התאגיד בסכום של כ-150-225 מיליון שקל. כעת לאחר עזיבתו את החברה, צפויה קבוצת סבן לקנות את חלקו בגרעין השליטה בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות