אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג נגד ריגול ה-NSA: "הממשלה פישלה וממשיכה לפשל"

צוקרברג נגד ריגול ה-NSA: "הממשלה פישלה וממשיכה לפשל"

מייסד פייסבוק יצא נגד מדיניות איסוף המידע של סוכנות המודיעין האמריקאית. לטענתו, צריך להיות איזון בין הזכות לפרטיות ובין הצורך בביטחון לאומי. זאת, על אף שהוא עצמו אחראי להפרת פרטיות בקנה מידה דומה

25.11.2013, 12:00 | עומר כביר
הממשל האמריקאי "פישל" בכל הקשור לפרשיית ריגול ה-NSA אחרי גולשי האינטרנט - כך טען מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בראיון לרשת הטלוויזיה ABC.

קראו עוד בכלכליסט

הפרשה, שהחלה בעקבות הדלפה מאסיבית של עובד ה-NSA לשעבר אדוארד סנודן, חשפה מערכת ענפה ומסועפת של ריגול אחרי פעולות גולשים ברשת, בארה"ב ובחו"ל, מצד הרשות לביטחון לאומי של ארה"ב. כעת אומר צוקרברג כי מדובר בפאשלה חמורה מצדו של הממשל האמריקאי.

מתנגד לריגול הממשלתי, מבסוט מהריגול שלו. צוקרברג, צילום: איי אף פי מתנגד לריגול הממשלתי, מבסוט מהריגול שלו. צוקרברג | צילום: איי אף פי מתנגד לריגול הממשלתי, מבסוט מהריגול שלו. צוקרברג, צילום: איי אף פי

“כולנו רוצים ביטחון לאומי. אנחנו רוצים לחיות במדנה בטוחה ולהיות מוגנים מסיכונים", אמר צוקרברג. “אני חושב שהדברים האלו (ביטחון לעומת איסוף מידע מאסיבי; ע"כ), צריכים להתאזן זה מול זה, בכל הקשור ללעשות את הדברים הנכונים, להיות ברורים ולהגיד לאנשים מה נעשה. אני חושב שהממשלה באמת פישלה הפעם. ואני באמת חושבים שהם ממשיכים לפשל במובנים מסוימים ומקווה שהם יהיו יותר שקופים בהקשר זה".

בית הזכוכית של צוקרברג

דבריו של מנכ"ל פייסבוק עוררו הרמת גבה מצד כמה פרשנים שציינו שפייסבוק עצמה אחראית להפרות פרטיות בקנה מידה גדול לא פחות מזה של תוכניות הריגול השונות שמפעילה ה-NSA.

ואולם, לצוקרברג יש זכות לומר את דבריו מבלי להיחשב כצבוע, שכן בפייסבוק מדובר בבחירה מודעת של המשתמשים לחלוק את פרטיהם, ויש להם כלים להגביל את חשיפתם או למנוע אותה לחלוטין. לא כך עם מערך הריגול של ה-NSA, שמתנהל במחשכים ונחשף רק בעקבות הדלפה של סנודן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות