אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מומנטום של רמות גייסה 17 מיליון דולר צילום: דין שמידג, עבור אוניברסיטת ת"א

קרן מומנטום של רמות גייסה 17 מיליון דולר

רמות - חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת ת"א - מתכננת להגיע לגיוס של 20 מיליון דולר בתוך מספר חודשים. הקרן תתחיל להשקיע במיזמים ברבעון הראשון של 2014. את הסבב הנוכחי הובילו סאנדיסק וטאטא ההודית

25.11.2013, 16:06 | מאיר אורבך
רמות, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת ת"א, השלימה סגירה ראשונה של קרן מומנטום לחדשנות טכנולוגית בהיקף של 17 מליון דולר. בשיחה עם "כלכליסט" אמר שלמה נמרודי, מנכ"ל רמות, שהקרן תשלים גיוס של 20 מיליון דולר בתוך מספר חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

לצד תאגיד הענק TATA שהודיע על לפני מספר חודשים על התחייבותו להצטרף לקרן כמשקיע מוביל בסכום של עד 5 מיליון דולר, מצטרפת חברת SanDisk כמשקיעה נוסף אשר השקיע פחות מהתאגיד ההודי. הקרן לא גייסה כסף ממשקיעים מקומיים אבל שאר הכסף גוייס ממשקיעים פרטיים מדרום אפריקה, ארה"ב והודו.

שלמה נמרודי, מנכ"ל רמות, צילום: דין שמידג, עבור אוניברסיטת ת"א שלמה נמרודי, מנכ"ל רמות | צילום: דין שמידג, עבור אוניברסיטת ת"א שלמה נמרודי, מנכ"ל רמות, צילום: דין שמידג, עבור אוניברסיטת ת"א

"סנדיסק והאוניברסיטה ביחסים של שנים. הטכנולוגיה של אם סיסטמס יצאה מכאן. סנדיסק החליטה כחלק ממחויבותה למחקר להשקיע סכום משמעותי בקרן שלנו", אמר נמרודי. "אוניברסיטאות מתקשות במסחור פטנטים והקרן תאפשר להשקיע בטכנולוגיות של האוניברסיטה ולהביא אותם לשלב מסחרי יותר".

הקרן תחל את פעילותה כבר בזמן הקרוב, באמצעות שלוש ועדות מומחים בינלאומיים ובהם גם נציגי TATA שיבחנו את הטכנולוגיות המפותחות על ידי חוקרי אוניברסיטת ת"א. הקרן צפוייה להתחיל בביצוע השקעות כבר ברבעון הראשון של 2014. כמשקיעה מובילה, תינתן ל-TATA ההזדמנות, לזמן מוגבל, לנהל מו"מ עם רמות על זכויות השימוש בטכנולוגיות בתחומים מסויימים שמומנו ע"י הקרן. "בחודשים הקרובים נציג טכנולוגיות לוועדת ההשקעות שבה יושבים בכירים בתעשייה ביניהם דב מורן, דני שניידר, ד"ר דליה מגידו ועוד", הוסיף נמרודי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות