אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן גייסה 75 מיליון שקל - מעלות הסירה את תחזית הדירוג השלילית

אלקטרה נדל"ן גייסה 75 מיליון שקל - מעלות הסירה את תחזית הדירוג השלילית

חברת הדירוג הותירה את דירוג אלקטרה נדל"ן על -BBB: "הצעדים שעשתה בחודשים האחרונים יספיקו על מנת לגשר בין החלויות הגבוהות לבין המקורות הזמינים לשירות החוב"

25.11.2013, 14:57 | יניב רחימי

אלקטרה נדל"ן שבשליטת גרשון זלקינד ובניהולו של שי וינברג השלימה היום גיוס של 75 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח פרטית לגופים מוסדיים בדרך של הרחבת סדרה ד'. הנפקת אגרות החוב בוצעה בניכיון של 7.56%, ובמחיר המשקף תשואה ריאלית של 6.9%. 

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הקצאת אגרות החוב החדשות הסירה חברת הדירוג S&P מעלות את תחזית הדירוג השלילית והותירה את הדירוג על '-BBB'. במעלות מציינים שהצעדים שעשתה אלקטרה נדל"ן בעת בחודשים האחרונים יספיקו על מנת לגשר בין החלויות הגבוהות בסוף 2013 ובתחילת 2014 בסך של כ-160 מיליון שקל לבין המקורות הזמינים לשירות החוב.

במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר דיווחה אלקטרה על הסכמים למכירת 7 נכסים בקנדה. השלמת המהלכים, הצפויה להתבצע ברבעון הראשון של 2014, תייצר לאלקטרה נדל"ן תזרים מזומנים חופשי של כ-200 מיליון שקל.

נוסף להרחבת סדרת אגרות החוב, נערכת אלקטרה נדל"ן לגיוס הון של 100 מיליון שקל, מתוכו 50 מיליון שקל שיוזרמו על ידי בעלת השליטה – אלקו החזקות. השלמת גיוס ההון במהלך חודש דצמבר, תהווה סימן דרך במסע ההתאוששות של אלקטרה נדל"ן, חברה שרק לפני חצי שנה אגרות החוב שלה נסחרו בתשואה של 20%, והיום נסחרות בפחות מ-5%.

שי וינברג שי וינברג שי וינברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות