אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקה ה-90: קבוצת נטו משכה את הצעתה לרכישת אי.די.בי צילום: נועם מושקוביץ'

בדקה ה-90: קבוצת נטו משכה את הצעתה לרכישת אי.די.בי

ההודעה של החברה שבשליטת דודי עזרא מגיעה במקביל לסיום הארכה שניתנה על ידי בית המשפט להגשת הצעות חדשות לרכישת אי.די.בי; נטו תמשוך את 135 מיליון השקל שהופקדו בנאמנות

26.11.2013, 09:36 | שי סלינס

קבוצת נטושבראשות דודי עזרא לא מצטרפת לקבוצת גרנובסקי-דנקנר בהשקעה באי.די.בי, כך עולה מהודעה שיצאה הבוקר מהחברה.

נטו היתה אמורה להשקיע באמצעות החברה הציבורית 135 מיליון שקל בהשקעה. כעת, החברה תמשוך מיידית את הסכום שהפקידה לטובת ההסדר בחשבון נאמנות.

לפי נטו, הסיבה לביטול הסכם ההשקעה קשור "לשינויים שנעשו במתווה ההסדרים שהוצעו על ידי קבוצת המשקיעים ואי.די.בי אחזקות לבעלי החוב שלה", כך לפי לשון ההודעה. 

נוחי דנקנר, צילום: רויטרס נוחי דנקנר | צילום: רויטרס נוחי דנקנר, צילום: רויטרס

ההודעה של נטו מגיעה אחרי שבתחילת השבוע שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין העניק ארכה של יום אחד להגשת הצעות חדשות לרכישת אי.די.בי. הארכה ניתנה לבקשת קבוצת גרנובסקי-דנקנר, שביקשה הארכה של שתי יממות מהמועד המקורי שנקבע לאתמול. השבוע גם יוגשו ההסתייגויות וחוות דעת המומחה לשתי ההצבעות, וביום ראשון הבא תתקיימנה גם אסיפות מקדמיות של המחזיקים, ואילו אסיפות הנושים ייערכו בשבוע שאחרי. 

קראו עוד בכלכליסט

חשיפת הסכם ההשקעה של נטו בקבוצת אי.די.בי הציפה באופן ברור את האינטרס העסקי של משפחת עזרא - בעלת השליטה ביצרנית ויבואנית המזון. כחברה ששופרסל  מהווה את הלקוח המרכזי שלה (המכירות של שופרסל ב־2012 היוו כ־28% ממכירות נטו), לדודי עזרא עניין ברור לאחוז בשליטה בחברה־האם של הרשת. עוד בטרם נחתם ההסכם, ניתנה הנחיה ממנהל הסחר באחת מתתי־הרשת של שופרסל, להרחיב את שטח המדף של עזרא בקטגוריית הטונה.

נטו מלינדה רשמה ברבעון השלישי של 2013 מכירות בהיקף של כ-624 מיליון שקל, מול מכירות של 568 מיליון שקל ברבעון המקביל. מדובר בגידול של 10%, אותו מייחסת החברה בעיקר לעלייה במכירות מוצרי היבוא. לגידול במכירות נלוותה עלייה בהוצאות המכירה והשיווק שהסתכמו בכ-42 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות מכירה ושיווק של 38 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשני הרבעונים הסתכמו הוצאות המכירה ב-6.7% ממחזור המכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות