אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט: מכירת מניות מנעה הצגת שחיקה של 7% ברווח הנקי

ישראכרט: מכירת מניות מנעה הצגת שחיקה של 7% ברווח הנקי

חברת כרטיסי האשראי של בנק הפועלים הציגה ברבעון השלישי רווח נקי 90 מיליון שקל לאחר שמכרה מניות מאסטרקארד בשווי 14 מיליון שקל

26.11.2013, 10:40 | שניר הנדלר

ההאטה במשק עדיין לא הגיעה לכיסו של הצרכן. מדו"חות ישראכרט עולה כי ברבעון השלישי של 2013 הסתכם מחזור העסקאות ב-29.1 מיליארד שקל, צמיחה של 5% לעומת התקופה המקבילה.

על אף העלייה בעסקאות, ההכנסות ברבעון השלישי של 2013, ללא מכירת מניות מאסטרקרד, הסתכמו ב-450 מיליון שקל, ירידה של 4% לעומת התקופה המקבילה. הכנסות הרבעון כולל הסכום שנבע ממכירת מניות מאסטרקארד ב-14 מיליון שקל, הסתכמו ב-463 מיליון שקל, קיטון של 1% לעומת ההכנסות בתקופה המקבילה.

לדברי החברה, השחיקה בהכנסות נובעת בעיקרה מירידה בעמלה הצולבת וירידה בקצב גידול מחזורי הקניות.

בשורה התחתונה רשמה חברת כרטיסי האשראי מקבוצת הפועלים רווח נקי של 90 מיליון שקל ברבעון השלישי, עלייה של 6% לעומת התקופה המקבילה. בניטרול מכירת מניות מאסטרקארד, עמד הרווח של החברה על 85 מיליון שקל – קיטון של 7% לעומת התקופה המקבילה.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם הרווח הנקי של מאסטרקארד ב-257 מיליון שקל, עלייה של 13% לעומת תשעת החודשים הראשונים אשתקד. ללא מכירת המניות, הרווח הנקי של ישראכרט עלה ב-8% לעומת התקופה המקבילה ל-228 מיליון שקל.

דב קוטלר מנכ"ל ישראכרט דב קוטלר מנכ"ל ישראכרט דב קוטלר מנכ"ל ישראכרט

לשיפור ברווח הנקי שנרשם בתשעת החודשים הראשונים של השנה, על אף השחיקה בהכנסות, תרם בעיקר קיטון של 16.8% בהוצאות המכירה והשיווק של ישראכרט כתוצאה מהשקת תוכנית המסלולים החדשה

נכון לסוף ספטמבר 2013, תיק האשראי של ישראכרט עמד על כ-3.2 מיליארד שקל, צמיחה של 1.5% מתחילת השנה. בגין האשראי שהעניקה ישראכרט ללקוחותיה הפרטיים היא גבתה במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה ריבית ממוצעת של 8.98%. שיעור הריבית שגבתה מבתי עסק עמדה על 4.45% בממוצע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות