אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; נאסד"ק מעל 4,000 נקודות לראשונה מאז שנת 2000 צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות; נאסד"ק מעל 4,000 נקודות לראשונה מאז שנת 2000

נאסד"ק הוסיף 0.6%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו ללא שינוי משמעותי; היקף אישורי הבניה עלה ב-6.2% לרמה הגבוהה ביותר מזה למעלה מחמש שנים; קריפטונייט: "השוק נכנס לאופוריה, זו הזדמנות טובה לרכוש הגנות במחירים זולים"

26.11.2013, 23:06 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') בעליות קלות לאחר פרסום נתון היתרי הבנייה לאוקטובר שהפתיע לטובה ונתון מאכזב של מדד אמון הצרכנים לחודש נובמבר. נאסד"ק ננעל מעל 4,000 נקודות לראשונה מאז שנת 2000. אתמול במהלך המסחר, חצה מדד הנאסד"ק את רף ה-4,000 נקודות, אך נסגר בסוף המסחר מתחתיו.

מגמה שלילית נרשמה בבורסות המובילות באירופה, באסיה ננעל המסחר הבוקר בירידות שערים קלות.

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

"דה-ז'וו של שאננות" כך מתאר ניר פלג, מנכ"ל קריפטונייט קרנות גידור, את האווירה השוררת בוול סטריט "השוק נכנס לאופוריה ותחושה שהכל טוב ורגוע וכל זה מתורגם לירידה דרמטית של הסיכון ושל סטיות התקן המגלמות אותו, לשפל. השוק בדרכו לסיים שנה נפלאה נוספת ונראה כי המשקיעים לא חוששים כלל מדצמבר מפתיע לרעה, לפחות עפ"י תמחור האופציות. אולי זו הזדמנות טובה לרכוש הגנות במחירים זולים ואטרקטיביים דווקא לאור המהלכים החיוביים של החודשים האחרונים" אמר פלג.

 

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום בירידות, לאחר פרסום נתוני המאקרו בארה"ב. מוקדם יותר, במשך רוב שעות היום, התנהל המסחר ביציבות, נראה כי העיניים נשואות לוול סטריט, הקונים המתינו על הגדר עד לפרסום נתוני המאקרו בארה"ב.

פוטסי 100 דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר בירידות שערים קלות, מימושים נרשמו בבורסה של יפן שהובילה את המגמה, זאת לאחר שבשלושים ימי המסחר האחרונים הוסיף המדד המרכזי ביפן 8.4% לערכו. ממשלת יפן השיקה אתמול קרן חדשה שתתמוך ישירות בחברות המקדמות תרבות יפנית ואת תדמיתה של יפן בעולם תחת המוטו - Cool Japan. הקרן תחלק מענקים של עד מיליארד דולר לחברות שימצבו אוכל יפני, את תעשיית האנימה והמנגה, תעשיית האופנה היפנית ומוצרי תרבות נוספים. המימון יבוא בעיקר מהתקציב הממשלתי של יפן אך גם חברות פרטיות יתרמו לקרן. 

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו

היום לפני פתיחת המסחר פורסם נתון היתרי הבנייה לאוקטובר, זאת באיחור של 7 ימים בשל השבתת שירותי הממשל בחודש שעבר. באוקטובר ניתנו 1.03 מיליון היתרי בניה, כאשר  הצפי בשוק היה ל-940 אלף היתרי בנייה, זאת לעומת 920 אלף היתרים שניתנו בחודש שעבר. היקף האישורים לבניית בתים חדשים בארצות הברית עלה באוקטובר ב-6.2% לרמה הגבוהה ביותר מזה למעלה מחמש שנים, וזאת בעיקר בשל זינוק באישורים לבניית בנייני דירות.

זהו מדד מוביל להיקף הבנייה העתידי, מאחר וקבלת היתר בנייה הינו אחד הצעדים הראשונים לקראת בניית בניין חדש. הדיווח הינו חודשי, אולם מוצג בפורמט שנתי - נתון חודשי מוכפל פי 12.

לאחר פתיחת המסחר פורסם מדד אמון הצרכנים לחודש נובמבר, עם קריאה של 70.4 נקודות במדד, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 72.2 נקודות, לעומת 71.2 נקודות בחודש הקודם.

זהו מדד לביטחון הפיננסי שהינו אינדיקאטור מוביל להוצאות הצרכנים, המהוות את רוב הפעילות הכלכלית הכוללת. המדד נקבע באמצעות סקר שנערך בקרב כ-5,000 משקי בית אשר מתבקשים לדרג את הרמה היחסית של תנאים כלכליים נוכחיים ועתידיים, כולל זמינות התעסוקה, מצב העסקים ומצב הכלכלה בכלל.

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

   

מניות במרכז

אפל(AAPL) קנתה בזול את פריימסנס ולעובדים נותרו פירורים: בלי הודעה חגיגית ובלי נאומים קיבלו אתמול עובדי פריימסנס, חברת הסטארט־אפ הישראלית מרמת החייל העוסקת בפיתוח חיישן לזיהוי תלת־ממדי של גוף האדם, את הבשורה על מכירתה לאפל. כולם אמנם צפויים להישאר בחברה, אבל ההבנה שהמנהלים יהפכו למולטי־מיליונרים בזמן שהעובדים יסתפקו בכמה עשרות אלפים השאירה אותם בעיקר עם סימני שאלה. 

מסר מאיים מסין: לאחר שהפכה לחברת האינטרנט הגדולה בסין, פונה TenCent למערב. עם זינוק של 74% בערך המניה, השקעה של מיליארדים בחברות אמריקאיות והשתלטות על נתחים מתעשיית הגיימינג הפכה החברה לסיוט הגדול ביותר של פייסבוק(FB) וטוויטר (TWTR). רבים מחוץ לסין לא מכירים את החברה, אבל מה שהתחיל כפורטל משחקים מקומי ב-1998 הוא היום חברת האינטרנט הגדולה בסין, עם מיליארד משתמשים הרשומים לשירותיה. טנסנט היא לא רק מעצמה מקומית, אלא גם מעצמה עולמית בתחום הגיימינג וההודעות המיידיות, שכבר הספיקה להשקיע 2 מיליארד דולר בחברות סטארט־-אפ אמריקאיות. 

מנהלי אפליקציית אוורנוט (Evernote) קראו למאות אלפי המשתמשים שלהם לשנות באופן מיידי את סיסמאות הגישה לשירות. האזהרה הגיעה לאחר התקפת הסייבר העצומה על אדובי(ADBE), במהלכה האקרים השיגו את הסיסמאות של כ-150 מיליון משתמשים של החברה ופרסמו אותן ברשת. במייל ששלחו באוורנוט למשתמשים מדגישים בחברה כי האשמה היא אדובי: "לאחרונה התפרסמו דיווחים על פרצת אבטחה באדובי, שככל הנראה חשפה מידע אישי, כולל סיסמאות וכתובות מייל של מיליוני משתמשים. רשימת החשבונות של אדובי שנחשפו הועלתה לאינטרנט. השווינו את הרשימה לרשימת כתובות המייל של המשתמשים שלנו ומצאנו שהמייל שבו נרשמתם לחשבון אוורנוט הוא ברשימת החשבונות של אדובי שנחשפו".

בשנתיים האחרונות עבדה אינטל(INTC) על שירות טלוויזיה באינטרנט בשם OnCue - ועתה היא מנסה למכור את המיזם עוד לפני שהושק, תמורת סכום של 500 מיליון דולר. המיזם נתקל בקשיים רבים להתרומם, ומנכ"ל החברה החדש בריאן קרזניץ' החליט שאינטל לא יכולה להרשות לעצמה את ההוצאות ואת הסחת הדעת מיעדיה המרכזיים.

יאהו(YHOO) מגייסת את קייטי קוריק, מגישת הטלוויזיה המוערכת תצטרף לחברת האינטרנט בתור "מגישה גלובלית". מריסה מאייר, מנכ"לית החברה, אמרה שקוריק צפויה להוביל צוות חדשות כחלק ממאמץ להעשרת תכני יאהו.

ישראליות במרכז

חברת אבטחת המידע, פאלו אלטו (PANW), מרכזת עניין במסחר ורושמת עליות חדות וזאת מבלי ששיגרה הודעה. מניית החברה שבשליטת ניר צוק משלימה זינוק של מעל ל-12% בחודש האחרון.

מניית קמטק(CAMT) זינקה בסוף השבוע בוול סטריט ב-40% מבלי שדיווחה על אירוע מהותי כלשהו, זאת לאחר שהופצו שמועות ברשת כאילו פריורטק, החברה האם עומדת לפרסם הצעת רכש למניותיה. המשקיעים הסתערו על המניה עם פתיחת המסחר אתמול בתל אביב, עד שרשמה נסיקה של 46% בגבוה היומי. אולם, אחר הצהריים, לבקשת הרשות לניירות ערך, דיווחה פריורטק כי אין כל בסיס לשמועות בדבר הצעת הרכש כאמור. מיד עם פרסום ההודעה החלו מימושים והמניה נפלה בחדות עד שלבסוף ננעלה בעלייה של 27.86%.

ככל הנראה הסיבות המרכזיות לגל העליות במניה הן כניסתה של החברה לתחום חדש של מדפסות התלת מימד. בשבוע שעבר, בשיחת הוועידה שערכה החברה עם פרסום דו"חות הרבעון, אמר המנכ"ל רועי פורת כי החברה התגברה על מרבית הקשיים הטכניים הנוגעים למדפסת עצמה, והוא מצפה כי בשנה הבאה היא תושק באופן רשמי. שוק היעד של המדפסת הוא 600-700 מיליון דולר ומדובר במדפסת הראשונה מסוגה בעולם. בנוסף, מספר גופי השקעות אמריקאיים המתמחים בהשקעה בחברות קטנות-בינוניות החליטו לצרף את החברה בעקבות ההכרזה לפורטפוליו ההשקעות שלהם.

 

חברת מדיוונד מנסה לרכוב על גל הגאות של חברות ביוטכנולוגיה בנאסד"ק. ל"כלכליסט" נודע כי בעלת השליטה במדיוונד, כלל ביוטכנולוגיה, פועלת להנפקת החברה בניו יורק לפי שווי של 500 מיליון דולר ולגייס 100 מיליון דולר. החתמים בהנפקה צפויים להיות ג'פריס וקרדיט סוויס וההנפקה עתידה להתבצע ברבעון השני של 2014.

החברה הביופרמצבטית לפיתוח תרופות, ביוליין(BLRX) הודיעה על תוצאות חיוביות חדשות בניסוי קליני שלב 2 בתרופה לטיפול במחלות המעי כגון קוליטיס ודלקת כיבית של המעי הגס. התוצאות מראות שיפור משמעותי במדדי המחלה כפי שנמדדו בביופסיות שנלקחו מחולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות