אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים להיות מאושרים? תתחילו לחסוך צילום: shutterstock

רוצים להיות מאושרים? תתחילו לחסוך

סקר חדש בארה"ב מצא שככל שאנחנו חוסכים יותר אנחנו מאושרים יותר; נמצא שתוכנית חיסכון גורמת לאנשים להרגיש טוב יותר מאשר אימון כושר, אכילת מזון בריא או עבודה מהנה

26.11.2013, 14:08 | סוכנויות הידיעות
מסתבר שכסף כן יכול לקנות אושר, רק לא בדיוק כמו שחשבתם. סקר חדש מצא שלא קניית פריטים יקרים או משכורת גבוהה יותר גורמים לאושר. אלא, לפי הסקר שערך אלי בנק (Ally Bank), ככל שאנחנו חוסכים יותר, כך אנחנו מאושרים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

בקרב האמריקאים שמחזיקים בחשבון חיסכון, 38% הודו שהם חשים מאושרים ביותר, לעומת זאת, בקרב האנשים שאין להם שום תכנית חיסכון, רק 29% חשים שמחים ביותר. הנשאלים חשפו שחיסכון של כסף גרם להם להרגיש יותר טוב מכפי שהם מרגישים אחרי אימון כושר, אכילת מזון בריא או אחרי יום עבודה מהנה.

חיסכון גורם לאושר? , צילום: shutterstock חיסכון גורם לאושר? | צילום: shutterstock חיסכון גורם לאושר? , צילום: shutterstock

כפי שניתן היה לצפות, נמצא קשר בין גובה החיסכון לרמת האושר שחשים: 34% מבין המשתתפים שדיווחו על אושר כללי החזיקו פחות מ-20 אלף דולר בחשבונות החיסכון, ואילו 42% מהמאושרים החזיקו בין 20-100 אלף דולר, בעוד ש-57% חסכו 100 אלף דולר ויותר.

הקורולציה הזו אולי נשמעת הגיונית ביותר, אך ממצא אחר נשמע פחות אינטואיטיבי: לפי הסקר, הפעולה של חיסכון הכסף היא בעלת תרומה גדולה יותר לאושר מאשר להרוויח את הכסף. לדוגמה, בקרב האנשים שמרוויחים בין 50-75 אלף דולר, 40% דיווחו כי הם שמחים ביותר. מבין המרוויחים 150 אלף ויותר, 45% דיווחו על תחושה דומה. כלומר, העלייה ברמות האושר נשארה דומה לאחר רף השכר של 50 אלף דולר, כך שניתן להסיק כי לא מדובר בכמה כסף יש לכם אלא כיצד אתם משתמשים בו.

53% מהנשאלים בסקר הודו כי כלל אינן מחזיקים בחשבון חיסכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
4, חבל על השינאה העצמית שלך.
בדרך כלל מי שאומר "ישראלים לא יודעים\מסוגלים\ בלה בלה בלה", מותיר בי ורשם של אדם אכול שינאה עצמית ורגשיי נחיתות. אז ראשית יש לישראלים גם לא מעט במה להתגאות. שנית: עובדה השכר החציוני בישראל הוא בערך 6000 ש"ח, ברוטו. השכר הממוצע הוא בערך 9000 ש"ח, ברוטו. גם בהנחה שמסתפקים בשני ילדים, רכב אחד ודירת 3.5 חדרים בפריפריה, אז עדיין אני לא רואה איך וכמה בדיוק אפשר לחסוך. או שאתה פשוט לא יודע מה עלות המחייה כאן. סמארטפון הכי חדיש לא מגיע לחודש אחד של שכירות, בפריפריה. במילים אחרות, עובדי נמלים, חח"י ורכבת הם לא כל המדינה. הם פשוט שולטים בה. וכותב לך את זה ישראלי גאה, שמביא יותר מזה ומצליח לחסוך. בקושי.
ישראלי ריאלי.  |  28.11.13
לכל התגובות