אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הקונסולות: מיקרוסופט וסוני מפצות את הרוכשים

מלחמת הקונסולות: מיקרוסופט וסוני מפצות את הרוכשים

האקסבוקס One והפלייסטיישן 4 הושקו ומכרו מיליון יחידות כל אחת - אך רוכשים רבים דיווחו על תקלות שונות במוצרים; לפי הערכות, קרוב לאחוז אחד מכל רוכשי ה-PS4 קיבל מכשיר מקולקל לחלוטין

26.11.2013, 17:14 | הראל עילם

מלחמת הקונסולות הגדולה בין סוני ומיקרוסופט החלה באופן רשמי במהלך השבוע האחרון. שתי החברות דיווחו כי מכרו מיליון יחידות ביום הראשון להשקתן, מספר שיא עבורן. למרות זאת, התגלו לא מעט תקלות ברמת החומרה והתוכנה באקסבוקס One ובפלייסטיישן 4.

קראו עוד בכלכליסט

לא מעט מרוכשי הפלייסטיישן 4 בהזמנה מוקדמת דיווחו כי המכשיר הגיע תקול לחלוטין ואפילו לא נדלק. לפי ההערכות, קרוב לאחוז מכל הלקוחות סובל מבעיה זו, כאשר לפי סוני הבעיה היא לרוב בספק הכוח או בדיסק הקשיח. במקרים אחרים, לקוחות הודיעו כי המכשיר היה מכבה את עצמו או קורס, או שלא ניתן היה לשדרג את מערכת ההפעלה.

קונסולת הפלייסטיישן 4. הגיעה מתה באריזתה קונסולת הפלייסטיישן 4. הגיעה מתה באריזתה קונסולת הפלייסטיישן 4. הגיעה מתה באריזתה

משתמשים אחרים הודיעו על בעיות ברמת התוכנה שכללו חוסר יכולת להציג סרטים, קריסות וחוסר יכולת לשמור עדכונים במשחקים. מספר ציינו כי המשחק באטלפילד 4 לא עובד היטב על הקונסולה. סוני מצידה שחררה כבר מספר עדכוני קושחה ומידע לפתרון התקלות.

מעבר לכך, החברה גם נאלצה לשנות את תקנון המשתמשים שלה ולחסום מספר צרכנים שהחלו להשתמש ביכולת של הפלייסטיישן לצלם ולשדר משחקים על מנת ליצור "תוכניות מין" מקוונות.

מספר מצומצם של לקוחות - ככל הנראה כמה מאת - דיווח על תקלות בקונסולת האקסבוקס החדשה, בכונן האופטי שלה.

קונסולת האקסבוקס One. הכונן הורס את הדיסקים קונסולת האקסבוקס One. הכונן הורס את הדיסקים קונסולת האקסבוקס One. הכונן הורס את הדיסקים

בחלק מהמקרים הכונן פגם בדיסקים שהוא הפעיל ובאחרים הוא לא נפתח או נסגר כשורה. מיקרוסופט הודיעה שתחליף לכל המשתמשים שסובלים מבעיות אלה את הקונסולה ותעניק להם משחק בחינם בהורדה דיגיטלית. מדובר בשיפור משמעותי לעומת ההשקה הרעועה היחסית של קונסולת האקסבוקס 360, בה שיעור המכשירים התקולים היה גבוה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
להזכירכם.. Xbox360
אני בטוח שכל מי שקנה אקס בוקס 360 דור ראשון הלך לו המכשיר. וכל מי שקנה ידע שיש סיכויי גדול שאחרי מאמץ מסויים של המכשיר הוא ישבוק חיים. היום כשמסתכלים על זה , זה בערך 98% אחוז מהמכשירים. ועדיין קנו. אז היום כשאומרים בקושי אחוז אחד. אני אומר כל הכבוד לסוני.
lior , ashdod  |  27.11.13
2.
אחוז אחד זה הרבה או מעט? תלוי איך כותבים בכותרת:
סמסונג, למשל, היתה מתה שיהיה לה אחוז בודד של החזרות וריג׳קטים כמעט מכל מוצריה: כרבע מרוכשי הגלקסי גיר החדש - רבע שלם, שהם לא פחות מ-25 אחוז - החזירו את המכשיר (לא שהיו יותר מדי רוכשים). עם הגלקסי טאב הראשון, היו כעשרה אחוז החזרות (ועוד הרבה שלא נרכשו ונשארו על המדפים). אלו שני המקרים הבולטים - אבל כמעט כל מוצר המובייל של סמסונג סובלים מאחוזי החזרות וריג׳קטים גבוהים מהממוצע בשוק - וגבוהים בהרבה מאותו אחוז בכותרת. לעומת זאת, אפל... כאן אין כמעט דברים כאלה - ואם יש, המדובר בשברירי אחוז בודדים. העניין הוא שעם אפל אף פעם לא יכתבו כי המדובר ברבע אחוז תקלות , אלא תמיד יכתבו כי המדובר ב-״עשרות אלפי מכשירים״ - כי כאשר מוכרים מאותו מכשיר 9 מיליון יחידות (בסופ״ש אחד), הרי שגם רבע אחוז בעיות זה יותר יחידות מכל הגלקסי גיר שנמכרו אי-פעם...
אבנר , צפון  |  27.11.13