אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרנובסקי ודנקנר מחליפים שחקני חיזוק צילום: חיים זיו

גרנובסקי ודנקנר מחליפים שחקני חיזוק

קבוצת נטו שבראשות דודי עזרא הודיע אתמול בבוקר במפתיע כי לא תצטרף לקבוצת גרנובסקי־דנקנר בהשקעה באי.די.בי

27.11.2013, 09:34 | אסף גילעם
קבוצת נטו שבראשות דודי עזרא הודיע אתמול בבוקר במפתיע כי לא תצטרף לקבוצת גרנובסקי־דנקנר בהשקעה באי.די.בי. שעות ספורות לאחר מכן התגלה כי כבר נמצאו משקיעים חדשים - האחים נקש שהסכימו להזרים רבע מיליארד שקל לתוך הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

נטו, שהיתה אמורה להשקיע 135 מיליון שקל, הודיעה כי הסיבה הרשמית לביטול ההסכם קשורה ל"שינויים שנעשו במתווה ההסדרים שהוצעו על ידי קבוצת המשקיעים ואי.די.בי אחזקות לבעלי החוב שלה".

אך ההשקעה של נטו היתה צפויה להיתקל בקשיים לא פשוטים בהמשך מבחינה רגולטורית. חשיפת הסכם ההשקעה של נטו בקבוצת אי.די.בי הציפה באופן ברור את האינטרס העסקי של משפחת עזרא - בעלת השליטה ביצרנית ויבואנית המזון. שופרסל מהווה את הלקוח המרכזי של נטו (ב־2012 היווה הנתח של שופרסל 28% ממכירות נטו), כך שלדודי עזרא היה עניין ברור לאחוז בשליטה בחברה־האם של הרשת.

אך כעת, גם עם כניסתם של האחים ג'ו, רפי ואבי נקש, סימני השאלה עדיין לא נעלמו. האחים נקש - בעלי קבוצת ג'ורדאש העולמית - מחזיקים בקבוצת עסקים פרטית הנמנית עם יצרניות הג'ינסים, הבגדים והאביזרים המובילות בארה"ב. הקבוצה פעילה בארה"ב גם בתחומי הנדל"ן והמלונאות. בישראל מחזיקים האחים נקש בהשקעות ובאחזקות בתחומי נדל"ן, מלונאות, תעופה, חקלאות ותעשייה באמצעות קבוצת ג'ורדאש ישראל.

מימין: אבי נקש, ג מימין: אבי נקש, ג'ו נקש ורפי נקש מימין: אבי נקש, ג

בתחום המלונאות מחזיקה הקבוצה את רשת מלונות אורכידאה. בתחום הנדל"ן פועלת קבוצת נקש בישראל בין היתר באמצעות שותפות עם קבוצת אמפא ואמפא נדל"ן. בתחום התעופה מחזיקים האחים נקש בחברת התעופה והתיירות ארקיע. כמו כן, לפני כתשעה חודשים רכשו האחים את נמל אילת מהמדינה.

לאימפריה העסקית הקיימת של האחים נקש בישראל כמה נקודות חפיפה עם קבוצת אי.די.בי. לאי.די.בי אחזקה בישראייר, מה שיצריך את אישורו של הממונה על הגבלים עסקיים למהלך. כמו כן, לאי.די.בי פעילות נדל"ן ענפה המרוכזת תחת נכסים ובנין, שעלולה להוביל לניגודי עניינים אם האחים יבחנו עסקאות חדשות בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות