אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת הקיימות

משה לחמני: "אני משוכנע שניתן לייצר ערך אמיתי מהשקעה בקיימות"

יו"ר קבוצת שיכון ובינוי בוועידת הקיימות לעסקים של "כלכליסט": "האם כל העובדים שלנו, הספקים ויתר בעלי העניין לוקחים חלק במחויבות שלנו בנושא של קיימות? אנחנו חייבים להציף כל יום את השאלות האלה ולעבור משלב ההצהרות לשלב המעשים בקיימות"

27.11.2013, 10:02 | דותן לוי
"זה מחמם את הלב לראות ועידה ראשונה עם כל כך הרבה אנשים, המעמד הזה לא טרוויאלי מאז ששרי אריסון הנחילה את החלק של הקיימות בכל החברות העסקיות והפילנטרופיות של הקבוצה. בהתחלה הסתכלו עלינו כעל משוגעים אבל אצלינו זה דרך חיים", כך אמר הבוקר משה לחמני, יו"ר קבוצת שיכון ובינוי, בוועידת הקיימות לעסקים של "כלכליסט".

"יש מתאם חזק בין קיימות לבין היכולת שלנו לייצר רווחים בקבוצת שיכון ובינוי בשנים האחרונות. אנחנו חוגגים היום את המודעות לקיימות בעולם העסקי וזה תהליך מבורך אבל אני מבקש שדווקא היום נעצור לרגע נביט במראה ונשאל מספר שאלות", אמר לחמני והמשיך, "חזרתי לאחרונה מכנס ה-BSR זה ארגון הגג של ארגונים שחרטו על דגלם קיימות ואחריות חברתית השתתפו בכנס חברות בסדר גודל של שיכון ובינוי וגם חברות גדולות מאיתנו כמו נייק ווולמארט והיה מרתק לראות שהחברות הללו לא מחפשות לעשות לעצמן חיים קלים, הם שואלות שאלות בתחום הזה ובודקות את עצמן מידי יום".

עוד אמר לחמני, "באופן מפתיע מצאנו שהשאלות הללו דומות מאד לשאלות שאנחנו שואלים את עצמנו בשיכון ובינוי, לכן אני מציע שגם אנחנו נעצור לרגע ונשאל שאלות אחרי שהגדרנו חזון, אחריות תאגידית, מינינו סמנכ"ל קיימות ואנחנו מפיקים כמו יתר החברות דו"חות של אחריות תאגידית, מעבירים סדנאות לעובדים גם בארץ וגם בחו"ל, אז אנחנו שואלים את עצמנו מה השלב הבא? מה הלאה? מהם השלבים הבאים בנושא של קיימות, איך אנחנו מודדים את הערכים המוספים של ההשקעה בקיימות.

משה לחמני, צילום: ענר גרין משה לחמני | צילום: ענר גרין משה לחמני, צילום: ענר גרין

"אמנם יש את המדידה הרכה אבל צריך גם להסתכל על מדידה קשה – על המספרים, איך מודדים תעלת כלכלית מהשקעה בקיימות? איך מודדים תוספת שווי שנובעת מהשקעות בקיימות? האם אנחנו יודעים באמת להציב יעדים שנתיים כמו שאנחנו עושים בכל אחד מתחומי הפעילות שלנו? האם אנחנו באמת מעיזים לבנות אסטרטגיית קיימות או שאסטרטגיה היא רק חלק מהביזנס שלנו? בואו נודה קודם כל לעצמנו האם כל העובדים שלנו, כל הספקים שלנו ויתר בעלי העניין לוקחים חלק במחויבות שלנו בנושא של קיימות? זו חברים בדיוק הקיימות האמיתית, זו שמציפה שאלות, אנחנו חייבים להציף כל יום את השאלות האלה וחייבים לעבור משלב ההצהרות על קיימות לשלב המעשים בקיימות. אני משוכנע אגב שניתן לייצר ערך אמיתי מהשקעה בקיימות. אני מבטיח ששיכון ובינוי וקבוצת אריסון ימשיכו לתמוך בנושאים כאלה עבורנו ובעיקר עבור הדורות הבאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות