אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; מחיר הנפט בשפל של כחצי שנה צילום: איי אף פי

וול סטריט ננעלה בעליות; מחיר הנפט בשפל של כחצי שנה

דאו עלה ב-0.2%, נאסד"ק טיפס ב-0.7%. נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה הפתיעו לטובה, ההזמנות למוצרים בני קיימא איכזבו

27.11.2013, 23:05 | ערן סוקול
המסחר בוול סטריט עבר לעליות לאחר הפתעה לטובה בנתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה ונתון מאכזב של הזמנות מוצרים בני קיימא לחודש אוקטובר. מוקדם יותר התנהל המסחר ביציבות עם נטייה לירידות. מחר לא יתקיים מסחר בוול סטריט בשל חג ההודיה.

מחיר הנפט ירד בבורסת הסחורות של ניו יורק לשפל של כמעט שישה חודשים. מחיר חבית נפט ירד ב-1.38 דולר, או 1.5%, ונקבע על 92.3 דולר; מחיר הזהב ירד ב-3.6 דולרים, או 0.3%, ונקבע על 1,237.9 דולר לאונקיה.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

פרופ' מייקל ספנס, חתן פרס נובל לכלכלה, כתב ל"כלכליסט" כי "הכלכלה האמריקאית היא גמישה יחסית, וההתאמות הדרושות במגזר הפרטי יכולות להתרחש במהירות. עם זאת, שיעור התעסוקה עדיין מקרטע, בין השאר בשל השפעת גורמים ארוכי טווח כמו התפתחות טכנולוגית שמייתרת משרות, ושינויים בשרשראות האספקה העולמיות, שמקטעים ופעילויות בעלי ערך מוסף נמוך בהן נוטים להתרכז במדינות שבהן השכר הוא נמוך. אחת הסיבות לכך שההתאוששות בארה"ב היא חלקית בלבד היא הסחבת התקציבית - נגררת של המיתון שהחל ב־2008, שהסיטה חלק מהמינוף למגזר הציבורי וגרמה להכבדת עול החובות של הממשל, מצב שבו היה צריך לטפל באמצעות צעדי צנע מידיים".

 

פרופ' דן גלאי, יו"ר סיגמא בית השקעות, אמר כי "לנוכח העליות בשווקים ורמות שיא של המדדים מחירי המניות בארה״ב כבר לא זולים אך אנו עדיין מזהים פוטנציאל לעליות. מכפילי הרווח ברמות הוגנות היום ורווחיות החברות במגמת שיפור, זאת בנוסף להיעדר חלופות השקעה שמניעים את כספי המשקיעים בכל העולם לשוקי המניות. נתוני המאקרו האחרונים שהתפרסמו, בעיקר בתחום הנדל״ן בארה״ב, מחזקים עוד יותר את הביטחון שלנו בשווקים".

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בעליות שערים, חודשיים לאחר הבחירות בגרמניה, הקנצלרית אנגלה מרקל, הצליחה להשיג עסקת קואליציה שעומדת כעת לאישור הסוציאל דמוקרטים, תוצאות ההצבעה יפורסמו ב-14 בדצמבר. לפי מתווה העסקה המוצע, גרמניה תשמור על השמרנות התקציבית, אולם תנהיג שכר מינימום ותחזק את חוקי שוק העבודה.

מדד אמון הצרכנים שפורסם היום בגרמניה הפתיע לטובה עם קריאה של 7.4 נקודות, לעומת צפי לקריאה של 7.1 נקודות. הפעם האחרונה בה נרשמה קריאה ברמה זו היתה באוגוסט 2007. מאידך, שיעור הגידול בהשקעות הסקטור העסקי באנגליה עמד על 1.4% ברבעון השלישי, כאשר הצפי בשוק היה לגידול של 2.3%, לעומת ירידה של 2.7% ברבעון הקודם.

פוטסי דאקס

קאק מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת, הבורסות בסין רשמו עליות, לאחר שטיוואן הודיעה כי מוסדות פיננסיים בסין רשאים להנפיק אג"ח מבוסס יואן סיני בבורסה בטיוואן. הבורסה של טוקיו נפתחה בירידות של כ-0.6% על רקע התחזקות הין מול הדולר, אך בהמשך החלה מגמת המט"ח להשתנות, הדולר שב להתחזק מעט והירידות התמתנו.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו

היום לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני הזמנות מוצרים בני קיימא לחודש אוקטובר, אשר הצביעו על ירידה בשיעור של 0.1% בשווי ההזמנות, כאשר הצפי בשוק היה לגידול של 0.5%, זאת לעומת ירידה של 0.2% בשווי ההזמנות שנרשמה בחודש שעבר. 

במקביל, פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר עם 316 אלף דרישות חדשות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 331 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 323 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

מצעד חג ההודיה, צילום: MCT מצעד חג ההודיה | צילום: MCT מצעד חג ההודיה, צילום: MCT

מניות במרכז

חברת HP המסומנת (HPQ) דיווחה על תוצאותיה לרבעון הפיסקאלי הרביעי, עם הכנסות של 29.1 מיליארד דולר, ירידה של 3% לעומת הכנסות של 30 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 2 מיליארד דולר או 1.01 דולר למניה, ירידה של 13% לעומת רווח נקי של 2.3 מיליארד דולר או 1.16 דולר למניה ברבעון המקביל. למרות זאת, התוצאות הכו את צפי האנליסטים לרווח נקי של 1 דולר למניה על הכנסות של 27.91 מיליארד דולר.

רגע לפני התנפלות השופינג של חג ההודיה, עובדי ענקית הקמעונאות וולמארט(WMT) מוחים על השכר הנמוך ואיסור ההתאגדות. המחאה, בצירוף האסון בבנגלדש, מציירים את הרשת כנצלנית סדרתית. הלקוח בוולמארט הוא עדיין המלך (תנו ללקוחות מה שהם רוצים וקצת יותר, סם וולטון נהג לומר), והזבנים עדיין מכונים עמיתים. אולם בניגוד לימיו של מיסטר סם, לא מתייחסים אליהם בשקיפות ולא מתחלקים איתם ברווחים. החסכנות המפורסמת של וולטון חלה כעת רק על עובדי החברה, שתפקידם, כאחרונים בשרשרת המזון, הוא לדאוג שכולם יהיו מרוצים ולבקש על זה כמה שפחות שכר ותנאים. בוולמארט 2013 הסיסמה היא "תעשו כסף. תחיו טוב יותר". והכוונה היא לכולם - חוץ מלעובדים.

   

ישראליות במרכז

חברת טבע(TEVA) הודיעה כי קיבלה הארכה של חצי שנה לבלעדיות בארה"ב על התרופה לטיפול בסרטן הדם - טרינדה (TREANDA). טבע קיבלה למעשה מעמד של תרופת יתום לטיפול תרופתי בלימפומה שהתדרדרה במהלך או לאחר חצי שנה של טיפול רפואי עד לאוקטובר 2015. בשילוב עם בלעדיות לטיפול בילדים, שהוארכה עד לסוף אפריל 2016.

מניית קמטק(CAMT) מרכזת עניין מתחילת השבוע, זאת על רקע כניסתה לתחום מדפסות התלת מימד. אתמול הוציאה החברה הבהרה נוספת, לפיה היא נמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים של מדפסת התלת מימד שלה. החברה צופה כי המדפסת תהיה מוכנה לשימוש בתחילת 2014 ומעריכה כי השיווק המסחרי יחל במהלך 2014. לאחר שנסקה מתחילת החודש כ-230% נפלה היום המניה בתל אביב.

חברת אלטק(ELTK) מפתח תקווה, העוסקת בייצור מעגלים אלקטרוניים מודפסים (PCB), דיווחה על 11 רבעונים רצופים של רווחיות עם הכנסות שיא ברבעון השלישי של השנה שהסתכמו ב-12.8 מיליון דולר, גידול של 18.5% בהשוואה להכנסות של 10.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי לרבעון הסתכם ב-585 אלף דולר או 9 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 135 אלף דולר או 2 סנט למניה ברבעון המקביל.

טופ אימאג'(TISA) תספק פתרון עיבוד חשבוניות דיגיטלי לקולבלו, רשת קמעונאית בהולנד, המפעילה גם אתר מסחר מקוון. לחברה 575 עובדים ומחזור שנתי של 240 מיליון יורו. קולבלו נדרשה לפתרון עיבוד דיגיטלי אוטומטי שישלב בין כל מערכות החשבוניות הקיימות שלה, יחליף את הקלדת הנתוני ומשימות שגרתיות אחרות המתבצעות באופן ידני, ויפעל גם בחיבור למערכות הלוגיסטיות של החברה וגם עם שתי מערכות פיננסיות שפועלות בה כיום לניהול שרשרת האספקה והנה"ח.

אטיוניטי(ATTU) ספקית פתרונות תוכנה לזמינות מידע, השלימה אתמול הנפקת מניות לציבור בארה"ב. החברה הנפיקה 2.85 מיליון מניות רגילות במחיר של 7 דולר למניה תמורת 20 מיליון דולר (כ-18 מיליון דולר נטו, בניכוי הוצאות). סכום ההנפקה כולל את תמורת מימוש מלוא האופציה שניתנה לחתמי ההנפקה לרכישת 372,000 מניות במחיר של 7 דולר למניה, שהסתכם ב-2.6 מיליון דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות