אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוטין לא אורז כל כך מהר: המזוודה של לואי ויטון בכיכר האדומה תסולק

פוטין לא אורז כל כך מהר: המזוודה של לואי ויטון בכיכר האדומה תסולק

שלטונות רוסיה החליטו להרחיק מהכיכר את פרויקט הצדקה של בית האופנה הצרפתי, עקב מחאה ציבורית שלפיה הוא "מחלל את המקום"

27.11.2013, 20:30 | סוכנויות הידיעות

הקרמלין החליט לסלק את פרויקט הצדקה רחב המימדים של בית האופנה הצרפתי לואי ויטון מהכיכר האדומה - מזוודה ענקית בצבע חום, בגובה 9 מטרים ובאורך של 34 מטרים, צעדים ספורים מהמוזוליאום של ולדימיר לנין בצידו של הקרמלין.

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי ממשרד הנשיא ברוסיה הורו היום (ד') להסיר את המזוודה הענקית  לאחר שהתעוררה ביקורת על מיקומה בלב ההיסטורי של הבירה הרוסית. "הקמת המיצג לא אושרה על ידי הממשל", מסר דובר הקרמלין.

המבנה עורר תשומת לב רבה ואתמול החלו פוליטיקאים לתהות אם הוא הולם את המקום. מנהיג המפלגה הקומוניסטית אף טען כי הוא מחלל "מקום קדוש". הפוליטיקאי הלאומני ולדימיר זירינובסקי התלונן ש"מזוודה של חברה זרה חוסמת את הנוף של כנסיית וסילי הקדוש".

מזוודת לואי ויטון בכיר האדומה מזוודת לואי ויטון בכיר האדומה מזוודת לואי ויטון בכיר האדומה

למרות הביקורת, הוא בהחלט כבש את תשומת הלב הציבורית, ואף הפך לנושא בדיחה מרכזי, כשמרבית הבדיחות עסקו בכך שהנשיא ולדימיר פוטין סוף כל סוף מתכוון לארוז ולעזוב.

מבית האופנה נמסר בתגובה כי למזוודה קשרים עמוקים עם ההיסטוריה הרוסית, והיא מציגה תערוכה בשם "הנפש של המסע" (The Soul of Travel), כשכל ההכנסות מוקדשות לארגון צדקה למען ילדים בשם Naked Heart Foundation.

חנות הכלבו GUM, השוכנת בסמוך לכיכר האדומה ומשמשת כספונסרית של הפרויקט, מסרה כי היא זו שביקשה מלואי ויטון להוריד את המזוודה בהקדם האפשרי, זאת בשל התגובה הציבורית.

ללואי ויטון אכן יש מסורת ארוכה ברוסיה. הצארים היו לקוחות של החברה, הנשיא לשעבר מיכאיל גורבצ'וב פרסם אותה ב-2007, והתיקים המעוצבים נחשבים פריטי חובה אצל נשות החברה הרוסיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות