אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנאליס: חצי מהמחשבים שיימכרו ב-2014 יהיו טאבלטים צילום: עמית שעל

קנאליס: חצי מהמחשבים שיימכרו ב-2014 יהיו טאבלטים

חברת המחקר צופה צמיחה ניכרת בתפוצת מחשבי הלוח ומעריכה שבמהלך השנה יימכרו 285 מיליון מכשירים, מהם 65% מבוססי אנדרואיד. בנוסף, סבורה החברה כי אפל תעדיף שולי רווח גבוהים על פני הגדלת תפוצת האייפד ולא תוזיל את מחירו

27.11.2013, 17:02 | נמרוד צוק

נסיקת הטאבלטים לא עוצרת: כמחצית ממוצרי המחשוב האישי שיימכרו ברחבי העולם במהלך 2014 יהיו טאבלטים, כך חוזה מחקר חדש של קנאליס. חברת המחקר צופה כי במהלך השנה יימכרו כ-285 מיליון יחידות וש-65% מהן יריצו את מערכת ההפעלה אנדרואיד. ב-2017, צופה החברה, יגדל מספר הטאבלטים שיימכרו ל-396 מיליון יחידות.

קראו עוד בכלכליסט

סמסונג, לטענת החברה, תמשיך להיות היצרנית המובילה במכירות הטאבלטים מבוססי האנדרואיד, כאשר אפל תחזיק ב-30% מהשוק ותשמור על מקומה בתור החברה המוכרת לבדה הכי הרבה מכשירים, ובתור החברה שמייצרת את הרווח הגדול ביותר בענף.

מכשיר הגלקסי טאב 3 של סמסונג, צילום: ניצן סדן מכשיר הגלקסי טאב 3 של סמסונג | צילום: ניצן סדן מכשיר הגלקסי טאב 3 של סמסונג, צילום: ניצן סדן

"אפל נמנית על החברות הבודדות שעושות כסף משוק הטאבלטים, והיא מתמקדת יותר בייצור מוצרי פרימיום שמושכים לקוחות רבי ערך. לחברה חשוב יותר להמשיך לשמור על רמת רווחיות גבוהה ועל הכנסות נוספות מהאקוסיסטם שלה, מאשר להגדיל את הנתח השוק שלה", נכתב במחקר. להערכת החברה, אפל לא תציג טאבלטים מוזלים או פשוטים, על אף שהשוק מתקדם בכיוון זה.

טאבלט האייפד Air של אפל, צילום: עמית שעל טאבלט האייפד Air של אפל | צילום: עמית שעל טאבלט האייפד Air של אפל, צילום: עמית שעל

מיקרוסופט, על פי המחקר, לא תצליח להגיע ליותר מ-5% משוק הטאבלטים במהלך 2014. המפתח לגידול בנתח השוק של החברה, אומרים בקנאליס, טמון ביכולת למשוך מספר גדול יותר מפתחים ולהגדיל את כמות האפליקציות שמוצעת בחנות שלה, לצד צמצום הבעיות שנגמרות מריבוי מערכות ההפעלה שלה בתחום המובייל, שכוללות את ווינדוס 8, ווינדוס RT ואת ווינדוס פון 8.

בפברואר האחרון הגיע שיעור הטאבלטים שנמכרו לשליש בלבד מכלל התקני המחשוב, ובמהלך 2013 כולה צפוי מספרם להגיע ל-40% מהשוק ול-182.5 מיליון יחידות, על פי נתוני חברת המחקר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
בסופו של דבר הכל עניין של איכות ומחיר
בזמן שחזית הסמארטפונים אנדרואיד לא נופל מ-IOS גם לא מבחינת נוחות וגם לא מבחינת ביצועים ובחלק מהדברים אף עדיף על IOS. בחזית הטאבלטים אנדרואיד עדיין לא מספיק בשל, מערכת כמערכת ה-IOS עדיין יותר טובה, ואייפד זה הטאבלט הכי טוב שיש, אפילו שסוני וסמסונג(מעניין למה HTC לא פעילה בתחום הזה) עושים יופי של טאבלטים, וגם הנקסוסים מצויינים, עדיין הם לא טובים כמו האייפד. יום יבוא ואנדרואיד תהיה מערכת עדיפה גם בטאבלטים, כמו שקרה בסמארטפונים, אך יום זה טרם הגיע. וכשיגיע אפל תתחיל לאבד רווחים ובגדול
מיקי , תל אביב  |  28.11.13
1.
65% אחוז - אבל מכמה עשרות חברות - הם 35% - של חברה אחת:
65 אחוז מתחלקים בין כמה עשרות חברות, וגורפים בערך 20 אחוז מהרווח (כשסמסונג, כרגיל, לוקחת כמעט הכל). 35 אחוז מהמכירות מניבים כ-80 אחוז מהרווים - והכל הולך לחברה אחת. מיקרוסופט? בעוד שנתיים-שלוש מיקרוסופט - אם תוציא את האצבע מהיכן שהיא נעוצה - תוכל להגיע ל-10 עד 20 אחוז מהשוק, אבל לא תרוויח מזה הרבה. אולי בעוד 5 שנם היא תגיע לרווחיות.
אבנר , צפון  |  28.11.13