אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ רוכשת את בניין הוושינגטון פוסט צילום: בלומברג

אלוני חץ רוכשת את בניין הוושינגטון פוסט

חברת Carr Properties Corporation ש-44% ממניותיה מוחזקות על ידי חברת הנדל"ן המניב אלוני חץ חתמה על ההסכם לרכישת הבניין תמורת 159 מיליון דולר

28.11.2013, 10:25 | עינת פז-פרנקל

החברה האמריקנית Carr Properties Corporation, ש-44% ממניותיה מוחזקות על-ידי חברת הנדל"ן המניב אלוני חץ הישראלית, חתמה על הסכם לרכישת בניין העיתון וושינגטון פוסט בבירת ארה"ב וושינגטון, תמורת 159 מיליון דולר. המוכרת היא חברת Graham Holdings, החברה האם לשעבר של העיתון, שכיום בבעלות ג'ף בזוס, נשיא חברת אמזון.

קראו עוד בכלכליסט

מתחם הוושינגטון פוסט המשתרע על פני שטח של כשבעה דונם, ממוקם במרכז העסקים של וושינגטון ברחוב 15, וכיום מצויים בו משרדיה של מערכת עיתון הוושינגטון פוסט. הסכם השכירות של העיתון יסתיים בספטמבר 2015. עד לפינוי המתחם, יניב הנכס רווח תפעולי נקי (NOI) בהיקף של 8 מיליון דולר. בכוונת Carr להקים במתחם בנייני משרדים ומסחר חדשים בהיקף של 82 אלף מ"ר.

בניין הוושינגטון פוסט. לא מיועד לשימור, צילום: בלומברג בניין הוושינגטון פוסט. לא מיועד לשימור | צילום: בלומברג בניין הוושינגטון פוסט. לא מיועד לשימור, צילום: בלומברג

במקום פעל בית הדפוס של הפוסט עד שנת 1999, אך משעברו מרבית קוראיו לפרברים, פתח העיתון בית דפוס מחוץ לעיר. הוושינגטון פוסט דיווח היום כי מערכת העיתון מחפשת משרדים חדשים זה זמן מה, עוד לפני שנרכש העיתון על-ידי בזוס באוגוסט השנה. בפוסט מציינים כי הבניין לא הוכרז כבניין לשימור, ולכן ניתן להרוס אותו ולהקים במקומו מתחם שימושים מעורבים.

"מתחם הוושינגטון פוסט הינו נכס מרכזי ומוכר בעל היסטוריה ארוכת שנים השוכן בלב מרכז העסקים של וושינגטון", מסר נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ. "אם וכאשר תושלם העסקה בכוונת Carr להרוס את המבנה הקיים ולהקים תחתיו בניינים חדשים התואמים את הביקוש באזור. מדובר בעסקה בהיקף משמעותי אשר מדגימה את יכולותיה של Carr באיתור נכסים, ביצוע רכישה וייזום של פרויקטים, תוך שימוש באיתנותה הפיננסית".

כזכור, במאי השנה השקיעה אלוני חץ בחברת הנדל"ן המשפחתית הוותיקה CARR כ-300 מיליון דולר וקיבלה בתמורה כמחצית ממניותיה. היקף הנכסים הנוכחי של CARR נאמד בכ-800 מיליון דולר. אלוני חץ היא חברת אחזקות המתמחה בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובחו"ל. הקבוצה פועלת בישראל, ארה"ב, שוויץ, קנדה ובריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות