אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה להורים: החופש הגדול מתקצר צילום: אוראל כהן

בשורה להורים: החופש הגדול מתקצר

לפי תוכנית חדשה של משרד החינוך שנת הלימודים תתארך עד ה-21 ביולי במתכונת מיוחדת. המטרה - לחסוך להורים כסף שמשולם לקייטנות, והיא אמורה לעלות להורים עד 450 שקל - לפי מדרג סוציו-אקונומי

28.11.2013, 11:53 | מיקי פלד

החופש הגדול לתלמידים יתקצר בשלושה שבועות בבתי הספר היסודיים, כך הודיע היום שר החינוך שי פירון. על פי התוכנית כבר השנה תלמידי כיתות א' ו-ב' ילמדו בקבוצות מיוחדות עד ה-21 ביולי. בשנה הבאה יתווספו גם תלמידי ג' ו-ד' ובעוד שנתיים כיתות ה' והגנים. בנוסף, השנה כ-30 אלף תלמידי ג'-ה' המוגדרים פריפריה גיאוגרפית וחברתית יצטרפו גם הם לתוכנית.

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה. ממשיכים להגיע לביה"ס גם בחופש הגדול, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה. ממשיכים להגיע לביה"ס גם בחופש הגדול | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה. ממשיכים להגיע לביה"ס גם בחופש הגדול, צילום: שאטרסטוק

לדברי משרד החינוך, מדובר על חיסכון למשפחה של עד אלף שקל לילד, אך עדיין תידרש השתתפות של ההורים. הורים בישובים המוגדרים חלשים (אשכולות 1-4) יקבלו סיבסוד מלא. בישובים באשכולות 5-7 העלות תהיה כ-300 שקל, ובישובים באשכולות 8-10 העלות תהיה 450 שקל.

הפעילויות בבית הספר הן רשות ולא חובה ולדברי מנכ"לית משרד החינוך, ההורים נדרשים להתחייב לשלוח את הילד למסגרת שבועית. הפעילויות ייעשו בתוך כיתות ביה"ס כשבכל קבוצה 28 תלמידים ושני מבוגרים - לא בהכרח המורים - יהיו אחראים.

הפעילויות השנה לכיתוב א'-ב' יתמקדו בנושא המשפחה והידידות ולכיתות ג'-ה' שיצטרפו השנה הפעילוות יתמקדו בשפה האנגלית.

מימין: מאיר כהן, שרי פירון ויאיר לפיד, צילום: אוראל כהן מימין: מאיר כהן, שרי פירון ויאיר לפיד | צילום: אוראל כהן מימין: מאיר כהן, שרי פירון ויאיר לפיד, צילום: אוראל כהן

התקציב לתוכנית עומד על 160 מיליון שקל לשנה שיתקצב משרד האוצר, בתוספת עוד כ-40 מיליון שקל של הקרן לידידות ועוד 15 מיליון שקל של מפעל הפיס. השלטון המקומי יממן כ-40 מיליון שקל של שימוש בתשתיות.

מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, אמר ל"כלכליסט" כי הוא ידרוש שכר של 125% למורים שיקחו חלק בפרויקט בנוסף לשכר שניתן בחודש יולי.

שר הרווחה, מאיר כהן, אמר במסיבת העיתונאים כי "יש פה פעם ראשונה לקיחת אחריות של המדינה על החופש הגדול במקום העמותות".

שר החינוך, שי פירון, התייחס גם לתלמידי התיכון ואמר כי הם אינם זקוקים למסגרת של קייטנה. "אמרנו ג' עד ה' כי בחנו באיזה גיל יש צורך במסגרת מהסוג הזה. נציג תוכנית מקיפה בהמשך בהתאמה עם תנועות הנוער והשלטון המקומי לפי הצרכים שלה, לא בהכרח בתוך בית הספר. נציג תוכן חלופי לחופש הגדול".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כל שינוי בלי לסכם מראש עם ועד המורים - נדון לכשלון
שי פירוון ויאיר לפיד חושבים שזה לא יעלה להם גרוש - כי ממילא המורים מקבלים משכורת ביולי-אוגוסט. ואז הם זוכים רק בפופולריות של ההורים, בלי להשקיע אגורה. חכו ותשמעו מה המורים אומרים על התכנית. אין שום סיכוי שזה יעבוד, אפילו שההחלטה נכונה והגיונית ומיטיבה.
אלי בר-נס , רחובות  |  28.11.13
לכל התגובות