אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכנה מפתיעה לווטסאפ: BBM של בלקברי צוברת תאוצה

סכנה מפתיעה לווטסאפ: BBM של בלקברי צוברת תאוצה

סקר חדש שבוחן את תפוצת אפליקציות הצ'ט בעולם מראה שאפליקציית החברה הקנדית עקפה את ווטסאפ בקרב משתמשי iOS בארה"ב, בריטניה והודו. זאת, על אף שהמיקוד שלה הוא במשתמשים עסקיים

28.11.2013, 15:43 | נמרוד צוק
BBM, אפליקציית הצ'ט של בלקברי שיצאה לאחרונה גם בגרסאות לאייפון ואנדרואיד הצליחה לעקוף את ווטסאפ וסנאפצ'ט בבריטניה והודו - כך מראה סקר חדש של חברת Distimo. בשוק האמריקאי פיגרה BBM אחרי סנאפצ'ט, אך עקפה את כל המתחרות האחרות.

קראו עוד בכלכליסט

הסקר, שהתפרסם השבוע בפורבס, בדק את מספר ההורדות של BBM, ווטסאפ, סנאפצ'ט, KIK ו-Viber בקרב משתמשי iOS (מכשירי אייפון ואייפד) בארה"ב, בריטניה, הודו, ברזיל ודרום אפריקה בין ה-21 באוקטובר וה-21 בנובמבר.

אפליקציית BBM אפליקציית BBM אפליקציית BBM

בארה"ב הובילה סנאפצ'ט, עם 32% מהשוק ואחריה BBM עם 24%. בבריטניה הגיעה האפליקציה של בלקברי ל-34% ואחריה ווטסאפ עם 27%. בהודו זכו ווטסאפ ו-BBM לאחוזי שימוש דומים, 36% ו-38% בהתאמה, כאשר סנאפצ'ט הסתפקה ב-5% בלבד ו-Viber זכתה להיקף השימוש בגדול ביותר מכל השווקים שנבדקו - 19%.

בברזיל השתמשו בווטסאפ לא פחות מ-47% מהנשאלים ובדרום אפריקה התחלקו ההורדות באופן דומה לברזיל. החלשה ביותר מבין האפליקציות היא KIK, שהגיעה לנתח שוק חד ספרתי בכל השווקים למעט ארה"ב, בה הגיע היקף השימוש בה ל-18%.

BBM תישאר חטיבה בבלקברי

חשוב לזכור שהסקר מספק תמונה חלקית מאוד: הוא מתייחס למשתמשי האייפון כאשר אנדרואיד שולטת ב-80% מהשוק. בנוסף, ישנה חפיפה בין היישומים שכן משתמש יכול להוריד כמה מהם ולהשתמש בכל אחד למטרה אחרת ואפילו עבור מעגל חברתי אחר. בנוסף, BBM נועדה במקור לשימוש ארגוני והעברה מאובטחת של מסרים וקבצים, כך שלא מן הנמנע שהתנופה בפופולריות שלה מתבטאת במגזר העסקי אך לא בקרב הצרכנים.

שירות BBM, שהיה זמין בעבר רק לבעלי מכשירי החברה, הפך לשירות הזמין לקהל רחב יותר (בתשלום) בסוף אוקטובר, כאשר החברה השיקה לראשונה גרסאות שלו עבור מכשירי אייפון ואנדרואיד. לאחרונה שקל דירקטוריון בלקברי לפרק את החברה לחטיבות שונות ולהפוך את BBM לחברה בת, כחלק מהנסיון למצוא רוכשים לחברה לאחר התרסקות עסקי החומרה שלה. בחודש שעבר גייסה בלקברי כסף ממשקיעיה, ביטלה את תוכנית המכירה וככל הנראה שהקפיאה את רעיון הפרדת BBM.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות